اجرای نمایش «دمی در بازار هیزم فروشان» در تالار وحدت

اجرای نمایش «دمی در بازار هیزم فروشان» در تالار وحدت
calendar چهارشنبه 09 خرداد 1397 در 13:29
آینه نیوز: «دمی در بازار هیزم فروشان» به نویسندگی علیرضا حنیفی و کارگردانی محمد طهماسب‌ پور از چهارم خرداد ساعت 18 در تالار وحدت به روی صحنه رفته است.

آینه نیوز: «دمی در بازار هیزم فروشان» به نویسندگی علیرضا حنیفی و کارگردانی محمد طهماسب‌ پور از چهارم خرداد ساعت 18 در تالار وحدت به روی صحنه  رفته است.

به گزارش آینه نیوز، این نمایش 7 بازیگر اصلی،‌ 24 بازیگر فرعی و یک گروه بیست نفره فرم دارد. بازیگران اصلی محمد ساربان، منوچهر علیپور، سپیده پهلوان‌زاده، مریم رحیمی،‌ علی عبادت‌طلب،‌ علی برجی و آیه قبادیان هستند.

محمدرضا موسوی،پرستو شمسی پور، مهدی توکلی، آرمین مزین، علی اجدادی، علی عزیزیان، گیسو امیررضایی، فریبا موسوی، سامی رهبر، امید رهبر، نائله طوسی، علی فرزانه پور، سمیه قدیمی، نسرین درویشی، علی مربی، ایمان محبوبی کیا، حامد مقدم، میلاد اتابکی، سمانه ابن علی، طلیعه رحمانی، پریا انوری، پریا مهدی پور، آزاده شمس،یاسین روستایی، نرجس تاجیک، راتا رخشاد، میترا مسائلی، زینب ورمقانی و بازیگران خردسال غزل فراهانی، مائده آتین از دیگر بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش پرداخته اند. مریم جعفری و محمدرضا صفوی عکاسی از  این نمایش را برعهده دارند.

این نمایش بیان کننده سیر زمان‌های مختلف  از دوران حضرت علی(ع) تا واقعه کربلا است  و  شخصیتی به نام «اسماء» کنیز حضرت فاطمه(س) پس از رحلت پیامبر (ص) مردم را برای بیعت با حضرت علی(ع) گرد هم می‌آورد اما در این بین فردی به نام «زمان» با او روبه‌رو شده و او را در سیر زمان پیش خواهد برد و نشان می‌دهد که چه بر سر آل علی (ع)‌ آمده است.

 تقریبا شخصیت‌های داستان طوری انتخاب شدند که نشان میدهد  آدم‌ها در ادوار مختلف قابل تغییر هستند شخصیت‌هایی چون شمر که کنار حضرت علی(ع) در صفین جنگید و در گودال قتلگاه سر امام حسین(ع) را جدا کرد. موسیقی این کار عربی با کار فرم و حرکت است بیشتر فضاها در این نمایش  ذهنی و سورئال است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6454/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو