بازگشت «فرهادی» به تلویزیون به واسطه ی «مانی حقیقی» و با همراهی «ترانه علیدوستی»

فاز «تلویزیون» چیه؟!

فاز «تلویزیون» چیه؟!
calendar چهارشنبه 02 خرداد 1397 در 13:39
آینه نیوز: در میان فیلم های اعلام شده برای پخش آخر هفته تلویزیون، فیلم «کنعان» نوشته مشترک «اصغر فرهادی» و «مانی حقیقی» به چشم می خورد.

سرویس تلویزیون آینه نیوز: در میان فیلم های اعلام شده برای پخش آخر هفته تلویزیون، فیلم «کنعان» نوشته مشترک «اصغر فرهادی» و «مانی حقیقی» به چشم می خورد. «کنعان» ساخته مانی حقیقی داستان رابطه مخدوش میان «مینا»(ترانه علیدوستی) و «مرتضی»(محمدرضا فروتن) است. و در حالی که چند روزی از جشنواره فیلم کن می گذرد و اخبار مربوط به این فستیوال معتبر همانند بسیاری از اتفاقات دیگر جهان از میان اخبار تلویزیون حذف گردید، فیلمی با مشارکت 2 فیلمساز فعال در فستیوال های جهانی برلین و کن به تلویزیون می آید.

به گزارش آینه نیوز، مانی حقیقی فیلم «کنعان» را 11 سال پیش ساخت و تنها فیلم او به شمار می آید که به دلیل ماهیت داستان گویی و کم خطر بودن نسبت به دیگر آثارش، مورد توجه مدیران تلویزیون قرار گرفته است و از این رو چند بار برای نشستن در قاب تلویزیونن مجوز پخش گرفت، این در حالی است که تیزر تبلیغاتی فیلمِ متفاوت و در حال اکران «خوک» فعلا با بایکوت رسانه ملی مواجه شده است و باید دید چه حال و روزی در انتظار «کنعان» خواهد بود چرا که تجربه ی پیگیری آثار پیشینِ به نمایش درآمده از تلویزیون نشان داد که باید در انتظار نسخه متفاوتی از فیلم اصلی بود، چنان که پیشتر خانوادگی ترین فیلم های سینمای ایران همانند «بگذار زندگی کنم» که با هر ذره بینی کوچکترین مورد ممیزی در آن ها نمی توان یافت، به محض ورود به تلویزیون دچار وضعیتی متفاوت گردید.

در میان آثار آخر هفته تلویزیون فیلم های ایرانی دیگری را هم می توان یافت که بارها از شبکه های مختلف به پخش درآمده و دست به دست می چرخد، همانند «سلطان» ساخته مسعود کیمیایی، «چ» ساخته ابراهیم حاتمی کیا، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «ویلایی ها» ساخته منیر قیدی و «عطش» ساخته محمدحسین فرح بخش. در این بسته انتخاب شده، توجه تلویزیون به فیلمفارسی های موسسه «پویا فیلم» هم جای تامل دارد و در حالی که مدیران رسانه ملی سال ها است که آثار شاخص و قابل توجه سینمای ایران را به شکلی شگفت انگیز نادیده گرفته و مدت ها است که به سختی فیلم های ایرانی را جهت پخش خریداری می کنند، نمایش چند باره فیلم هایی همچون «نازنین»، «تحفه هند»، «رژیم طلایی» و ... به خوبی تفکر مدیران تلویزیون و شکل هدایت ذائقه ی مخاطبان ایرانی را نمایان می سازد. تزریق سلیقه مسمومی که از سریال های نازل تلویزیونی تا نمایش پیش پا افتاده ترین فیلم های ایرانی و پخش فیلم های مهم خارجی به شکل تار و مار شده قابل نمایان است و به سطح کیفی انتخاب مخاطبان ایرانی تا پای اکران فیلم های سینمایی هم تسری می یابد تا کم مایه ترین فیلم های سینمایی تبدیل به پُرفروش ترین فیلم های سال ایران شوند.

به گزارش آینه نیوز، پخش سریال های مناسبتی تلویزیون در اولین هفته از ماه رمضان ادامه ای بر نمایش عیار پایین تولید آثار تلویزیونی است، رسانه ای که هر روزه از ماراتن رقابت رسانه ای جا می ماند و تنها خاصیتش را در پخش فوتبال های مهم جهانی و به خصوص مسابقات پیش روی جام جهانی 2018 روسیه و تولید برنامه هایی تحت همت و خلاقیت تهیه کنندگان شاخص فوتبالی همانند «عادل فردوسی پور» می توان جست. اگر همه این ها را کنار هم بگذاریم، به راحتی می توانیم وضعیت جسمانی رسانه ای که عنوان ملی به خود گرفته و نیز وضعیت روحی مخاطبان نگون بخت را بسنجیم و این در حالی است که یکی از مجریان قدیمی تلویزیون که در فضای مجازی هم برای خود آپارات خانه ای راه انداخته است! چند روز پیش در گفت و گو با روزنامه ای که مدیرش جزو پُرکارترین تهیه کنندگان تلویزیون است، عنوان کرد که «مردم زمان خود را با برنامه های رسانه ملی تنظیم می کنند»!

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6445/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو