امروز در تالار وحدت؛ ستارگان فوتبال ایران به سوی جام جهانی بدرقه می شوند

از نماد فوتبالی تا جناب خان همراه با پسران کی روش

از نماد فوتبالی تا جناب خان همراه با پسران کی روش
calendar یکشنبه 30 ارديبهشت 1397 در 12:40
آینه نیوز: شب گذشته آخرین حضور فوتبالیست های ایرانی در یک بازی تدارکاتی در ایران بود و پیروزی تیم دوم ایران مقابل تیم ملی جوان شده ازبکستان در ورزشگاه آزادی همراه با رونمایی از «نماد تیم ملی فوتبال ایران» بود. امروز(یکشنبه) نیز مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در تالار وحدت برگزار می شود تا پسران کی روش با آثار تولیدی راهی مهم ترین فستیوال جهان شوند؛ جایی که 32 تیم با کلی ستاره ی درجه یک آماده هنرنمایی روی مستطیل سبز هستند.

آینه نیوز: شب گذشته آخرین حضور فوتبالیست های ایرانی در یک بازی تدارکاتی در ایران بود و پیروزی تیم دوم ایران مقابل تیم ملی جوان شده ازبکستان در ورزشگاه آزادی همراه با رونمایی از «نماد تیم ملی فوتبال ایران» بود. امروز(یکشنبه) نیز مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در تالار وحدت برگزار می شود تا پسران کی روش با آثار تولیدی راهی مهم ترین فستیوال جهان شوند؛ جایی که 32 تیم با کلی ستاره ی درجه یک آماده هنرنمایی روی مستطیل سبز هستند.

به گزارش آینه نیوز، اگر چه برگزاری مراسم بدرقه می تواند قابل توجه باشد، اما در لایه های زیرین چنین نمایشی انواع حفره هایی را می توان یافت که تنها ناشی از عدم درایت و ناتوانی تیم مدیریتی فوتبال ایران است. وقتی لباس تیم ملی فوتبال ایران به عنوان معمولی ترین امکانات یک تیم ورزشی تبدیل به یک بحران در داخل فدراسیون فوتبال می شود. وقتی حضور مقتدرانه ملی پوشان فوتبال ایران فدای قهرها و بازی های کودکانه برخی باشگاه ها و مربیان داخلی می گردد. وقتی مربی تیم ملی فوتبال ایران ناچار به تمرین با 3 ملی پوش می شود و راهی برای اعتراض هم نمی یابد و وقتی بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران با تیم های درجه چندم برگزار می شود، تنها باید در انتظار معجزه، پاهای پُرتوان جوانان ایرانی و مغز متفکر کارلوش کی روش در جام جهانی روسیه بود. فردایی که اگر همراه با موفقیت شود، سینه سپر مدیران ناکارآمد ورزشی و مسئولان دولتی را دربرخواهد داشت و اگر شکست را در پی داشته باشد، تنها افسوس برای عاشقان می ماند و فناشدن تیمی که پله پله زیر نطر مربی متفاوت تیم ملی ساختار هویت مندی پیدا کرد اما زیر سایه بی تدبیری ها به منزل مقصود نرسید.

تیم ملی فوتبال ایران باید در برابر ستارگانی قرار بگیرد که در بهترین لیگ های جهان حضور داشته اند(برخلاف لیگ ایران) و تیم هایی که با برترین ها بازی تدارکاتی برگزار کرده اند و در این رقابت نابرابر باید در صورت وجود هر اتفاق، مردان ملی پوش ایرانی و مربی با کلاسش را ستود. «کی روش»ی که نه ترس ذاتی برانکو را دارد و نه زبونی قلعه نوعی در میعادگاه جهانی را و همراه با ملی پوشان جوان ایرانی، ایرانیان را امیدوار به خلق اتفاقی خوش می کند؛ اتفاقی که فارغ از هر نتیجه ای همراه با حضوری آبرومندانه برای تیمی خواهد بود که نشان داد متکی به هیچ نامی نیست و نظم تیمی را به هر گزینه نامطمئنی ترجیح می دهد.

 سایت اسپوتنیک از تیم ملی فوتبال ایران به عنوان «اسرارآمیزترین تیم» یاد کرد و نوشت: «بر اساس درخواست خرید لباس تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018، گوگل صدها فروشگاه آنلاین در سراسر جهان را ارائه می دهد و پیشنهاد می کند که تی شرت 31 تیم ملی را تن کنند. بجز یکی- ایرانی. عرضه فرم ورزشی برای مسابقات توسط تولید کنندگان لوازم ورزشی در ماه نوامبر سال 2017 آغاز شد و به یک نمایش واقعی تبدیل گردید. در برخی از کشورها، بازیکنان تیم های ملی و در دیگر کشورها مدل های لباس، فرم و لوازم ورزشی را رونمایی کرده و هم اینک به کسب درآمد هنگفتی دست یافتند. اما همه جا اینطور نبود. درست یک ماه پیش از آغاز جام، ما هنوز نمی دانیم که فرم تیم ملی ایران چگونه است. این برای دوستداران بی طرف فوتبال و کلکسیونرها شگفت انگیز است و برای طرفداران محلی یک پدیده جنجالی است.»

روز گذشته آخرین بازی تیم ملی فوتبال ایران در حالی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که از نماد تیم ملی ایران رونمایی شد. به گزارش هفت صبح، «کلیه مراحل ساخت این نماد که «یوپا» نامگذاری شده و یادآور یوزپلنگ تیزپا ایرانی است در داخل کشور و توسط طراحان با ذوق و جوان، طراحی و ساخته شده است که از کیفیت و استاندارد قابل توجهی برخوردار است. در طراحی این نماد فوتبالی، توجهی ویژه به استفاده از نمادهای ملی و مذهبی کشورمان شده و مچ‌ بند پهلوانی در دست راست و بازوبند کاپیتانی در دست چپ با الهام از باورهای فرهنگی مردم کشورمان طراحی شده است. عدم اغراق در اندازه و استفاده از نشانه‌های ایرانی در طراحی «یوپا» از ویژگی‌های بارز این نماد است.»


همچنین امروز(30 اردیبهشت‌ ماه) مراسم بدرقه‌ ای برای کارلوس کی روش و شاگردانش در نظر گرفته‌ شده است و در این مراسم، مدیران حوزه ورزش و فرهنگ و هنر، بازیکنان و مربیان تیم ملی فوتبال، هنرمندان، ورزشکاران و پیشکسوتان هنر و ورزش حضور دارند. به گزارش هنرآنلاین، سرود «11 ستاره» با صدای سالار عقیلی، دو قطعه بی‌کلام اثر شهرداد روحانی و سرودی به آهنگسازی فریدون شهبازیان مسیر تولید را برای اجرا در روسیه طی می‌ کند. البته این سه قطعه به‌ صورت رسمی برای سرود منتخب و اجرا خواهند شد. در بخش غیررسمی نیز جناب خان با همراهی محمد بحرانی و همچنین سلطان احمدی یک قطعه آماده کرده و قرار است کلیپ نیز برای آن بسازند.

از طرفی دیگر «علیرضا عصار»؛ خواننده فوتبالی نیز به‌ صورت کاملاً مستقل مشغول ساخت یک قطعه برای تیم ملی است، او در این‌ باره گفته است: ترانه‌ ای برای تیم ملی فوتبال ایران خوانده‌ ام. این اثر با همکاری همراه اول تهیه و تولید شده است و به زودی از آن رونمایی خواهد شد. حضور من به‌عنوان خواننده این اثر هیچ ارتباطی با فدراسیون فوتبال ندارد و هیچ مذاکره‌ ای با مدیران فدراسیون نداشتم و این ترانه یک اثر کاملاً مستقل است.

مراسم بدرقه تیم ملی بخش‌های دیگری نیز خواهد داشت؛ نمایش فرش‌ های جام جهانی، قیچی شدن آخرین فرش بافته‌ شده جام جهانی از دار قالی، نمایشگاه عکس جام جهانی، نمایشگاه نقاشی فوتبال که سبک جدیدی از نقاشی از چهره‌های فوتبالیست‌ هاست و همچنین نمایش بزرگ‌ ترین سوت داوری مسابقات که توسط یک هنرمند سیستان و بلوچستان به نمایش درمی‌ آید. همچنین تابلو نقاشی روی تار عنکبوت که یک هنرمند مازندرانی آن را کشیده است و فرش جام جهانی که یک بافنده آذری‌ زبان آن را بافته است نیز در روز مراسم بدرقه تیم ملی به نمایش درخواهد آمد.

نمایش مانتوهای منقش به جام جهانی نیز در این تالار دیده خواهد شد. از طرف فدراسیون فوتبال ۴ فرش به موزه فیفا، آستان قدس رضوی، موزه روسیه و موزه ایران اهدا خواهد شد. ۴ فرش دیگر هم تهیه شده که سه فرش در مرحله مقدماتی به حریفان اهدا خواهد شد. یک فرش هم برای صعود احتمالی ایران از گروه در نظر گرفته شده است. این برنامه امروز از ساعت 17:30 در تالار وحدت برگزار می‌ شود.

به گزارش آینه نیوز، مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه 4 روز دیرتر از جام جهانی های قبلی یعنی روز 14 ژوئن (24 خرداد 97) آغاز می شود و تا 15 جولای (24 تیر 97) ادامه دارد.

دیدارهای مرحله گروهی تا روز 28 ژوئن (7 تیر) در 12 استادیوم و در 11 شهر روسیه از جمله مسکو، کالینین گراد، سن پترزبورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نووگورود ، سامارا، سارانسک، روستوف ، سوچی و یکاترینبورگ برگزار خواهد شد و پس از آن تیم ها در مراحل حذفی روبروی هم قرار می گیرند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6427/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو