««تونی کرگ»؛ مجسمه ساز برجسته جهانی در مراسم رونمایی از «ریشه ها و سنگ ها»:

من یک هنرمندم و دیپلمات فرهنگی نیستم

 من یک هنرمندم و دیپلمات فرهنگی نیستم
calendar دوشنبه 10 ارديبهشت 1397 در 08:12
آینه نیوز: مراسم رونمایی از اثر اهدایی «تونی کرگ»؛ هنرمند شهیر انگلیسی - آلمانی به موزه هنرهای معاصر تهران با حضور هنرمندان در محل باغ موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

آینه نیوز: مراسم رونمایی از اثر اهدایی «تونی کرگ»؛ مجسمه ساز برجسته جهانی به موزه هنرهای معاصر تهران با حضور  هنرمندان در محل باغ موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

به گزارش آینه نیوز؛ دراین مراسم مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی گفت: این اتفاق ها بدون شک به یک دیپلماسی فرهنگی می انجامد و به ما کمک می کند تا در شرایط کنونی جهان و خاورمیانه تصویر بهتری از فرهنگ و هنرمان را در جهان ارائه کنیم.
اما برخلاف ملانوروزی، «تونی کرگ» به زیبایی عنوان کرد: من یک هنرمندم و دیپلمات فرهنگی نیستم اما با توجه به این رخداد و این تبادل ما همه یک زبان مشترک داریم و آن بحث صلح، دوستی و تفاهم است. چون این فرصت را یافتم که این مجسمه را اهدا کنم آن را یادمانی برای گذرم در ایران می دانم که به منظور دوستی و تفاهم از خود به جا می گذارم.
در این نمایشگاه هم چنین از تلاش های بابک اطمینانی ، افشین درم بخش ، تیل برکنر ، مشاوران نمایشگاه و مسئولان بنیاد برکنر قدردانی شد.
لازم به یادآوری است نمایشگاه آثار تونی کرگ با عنوان «ریشه ها و سنگ ها» 2 آبان تا 22 دی ماه سال 96 در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد. این هنرمند اثری را با همین عنوان که با متریال سنگ مرمر ساخته شده است به موزه هنرهای معاصر تهران اهدا کرد که این مجسمه در محل باغ موزه جانمایی شد.
 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6320/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو