گره کور «خوانندگی برای تیم ملی»؛ از انصراف صداهای مخملی تا حضور یهویی «به به»!

گره کور «خوانندگی برای تیم ملی»؛ از انصراف صداهای مخملی تا حضور یهویی «به به»!
calendar شنبه 08 ارديبهشت 1397 در 11:28
سرویس موسیقی آینه نیوز: گره کور «خوانندگی برای تیم ملی» از همان ابتدا و اعلام گمانه زنی های رسانه ای آغاز شد و با انصراف «علیرضا قربانی» به عنوان یکی از خوانندگان انتخابی وارد مرحله تازه ای گردید.

سرویس موسیقی آینه نیوز: گره کور «خوانندگی برای تیم ملی» از همان ابتدا و اعلام گمانه زنی های رسانه ای آغاز شد و با انصراف «علیرضا قربانی» به عنوان یکی از خوانندگان انتخابی وارد مرحله تازه ای گردید.

به گزارش آینه نیوز، پروسه پُر حرف و حدیث خوانندگی برای ملی پوشان فوتبال ایران در راه جام جهانی روسیه و اصرار مسئولان ورزش و بنیاد رودکی برای برپایی چنین شویی همراه با حواشی متعددی بوده است و در حالی که «سالار عقیلی» یکی از گزینه های مطمئن و قابل توجه برای اجرای سرودی حماسی است، صف پُرتعدادی از خوانندگان پیشنهادی وجود دارد. در این میان هستند افرادی که تمایلی برای قرار گرفتن در این چرخه تبلیغاتی ندارند، از جمله «محمد معتمدی» که به همراه «عقیلی» و «قربانی» و «همایون شجریان» جزو بهترین خوانندگان موسیقی اصیل ایران در سال های اخیر بوده است. «معتمدی» یکی از جدی ترین گزینه ها برای جانشینی قربانیِ انصراف داده است؛ وقتی «غلامحسین زمان آبادی»؛ چهره آشنای رسانه های فوتبالی که حالا در سمت مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال قرار گرفته است، درباره جایگزینی خواننده انصرافی گفت: «محمد معتمدی و حامد همایون جزء گزینه‌های خوانندگی سرود تیم ملی هستند.» انتخاب نام «حامد همایون» چه به لحاظ سابقه و چه نوع موسیقی و صدایی نه چندان مطمئن در کنار افراد شناخته شده، همراه با تعجب است و سوالاتی را به دنبال دارد که اصولا ملاک انتخاب خوانندگان چیست و در چه مسیری قرار می گیرد و آیا فضای غیرهنری در این چرخه هم نفوذ کرده و نقش مدیر برنامه ها و افراد تاثیرگذارِ فضای تولید و پخش در این جا نیز حاکم است!

اما «محمد معتمدی» که جدا از اجراهای مناسب در ایران، کنسرت های موفقی را نیز در خارج از کشور پشت سر گذاشته است، همانند «علیرضا قربانی» تمایلی برای چنین اجرایی ندارد. «معتمدی» درباره‌ شایعه‌ حضورش برای اجرای آهنگ تیم ملی به «موسیقی ما» گفته است: «شب گذشته وقتی بعد از تمرین با ارکستر سمفونیک آنتالیای ترکیه به هتل برگشتم خبری خواندم مبنی بر اینکه پس از انصراف یکی از همکاران محترممان از اجرای سرود تیم ملی، نام بنده و یک عزیز دیگر از سوی بنیاد محترم رودکی به‌عنوان گزینه های خواندن سرود این تیم مطرح شده است. ضمن سپاس از حسن نظر عزیزانم در بنیاد رودکی جدای از اینکه نوع موسیقی بنده و گزینهء دیگر مطرح شده به لحاظ فرم و محتوا هیچ شباهتی به هم ندارد؛ ولی به‌عنوان یک هنرمند حق دارم پیش از آنکه نام بنده برای هر مساله‌ ای رسانه ای شود خودم در جریان باشم. در مجموع با توجه به جمیع شرایط پیش آمده و فرصت محدود باقیمانده، بنده از دوستان تقاضا دارم گزینه های دیگر را مورد بررسی قرار دهند و بنده را در این مورد معذور دارند.»

حالا در روزهایی که ملی پوشان گرانقدر تیم ملی فوتبال ایران آماده برای برپایی اردوهای آماده سازی برای حضور در مهم ترین اتفاق جهان در سال 2018 می شوند، کلاف خوانندگی برای ملی پوشان فوتبال بسیار پیچیده شده است و از «قربانی» که در نامه انصرافی اش به درستی از فضای امروز موسیقی گلایه کرد تا «چاوشی» که تا به حال اجرایی زنده را از خود نشان نداده است و لیستی از خوانندگان دیگر در صف اجرای آهنگ جام جهانی 2018 هستند. جدا از این افراد که به شکل رسمی انتخاب شده و به صحنه می روند، بازارگرمی خوانندگان نورس و حنجره های قرضی در روزهای جام جهانی برپا خواهد بود و در آن روزهای گرم جام جهانی، همه یهویی فوتبالی می شوند!

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6302/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو