تازه ترین اخبار درباره مهم ترین حرف روز جامعه؛

از تلاش مدیر «تلگرام» برای رفع فیلتر تا بخشنامه ی «ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در کلیه نهادهای دولتی»

از تلاش مدیر «تلگرام» برای رفع فیلتر تا بخشنامه ی «ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در کلیه نهادهای دولتی»
calendar چهارشنبه 29 فروردين 1397 در 14:42
آینه نیوز: رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی، استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.

آینه نیوز: پاول والریویچ دوروف، مدیر و بنیانگذار پیام رسان تلگرام گفت، برای ادامه و گسترش فعالیتش در برابر محدودیت‌های کشور‌ها حاضر است میلیون‌ها دلار هزینه کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در پی فیلتر شدن و ایجاد محدودیت برای شبکه پیام رسان تلگرام در روسیه و زمزمه آن در برخی دیگر از کشورها، رسانه‌ها در انگلیس به نقل از دوروف اعلام کردند وی گفته جنبش مقاومت در برابر فیلتر راه می‌اندازد و حاضر است در این راه، میلیون‌ها دلار نیز هزینه کند. دوروف، بنیانگذار روس تبار تلگرام که هم اکنون ساکن آمریکاست با چالش فیلتر شدن شبکه پیام رسانش در روسیه مواجه شده است. روسیه از دیروز و پس از پایان مهلت داده شده به تلگرام برای لحاظ مسائل امنیتی و در پی سرپیچی تلگرام از همکاری در این زمینه این پیام رسان را در روسیه فیلتر کرد.

خبر دیگر درباره ی مهم ترین مساله ی این روزهای کشور که مربوط به «تلگرام» و شایعه ی فیلترشدنش در روزهای آینده است، ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در نهادهای دولتی است. رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی، استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.

در متن این بخشنامه آمده است: «به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، می بایست کلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.»

همچنین عبدالصمد خرم آبادی؛ دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در دادستانی کل کشور در صفحه شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت: بر اساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی، هیچ پیام‌ رسان خارجی در ایران حق فعالیت ندارد، مگر اینکه پنج شرط را رعایت کند.

به گفته معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، این ۵ شرط عبارتند از:

۱) دریافت مجوز فعالیت از مراجع ذی‌صلاح قانونی (وزارت ارتباطات)

۲) ذخیره و پردازش داده‌های مربوط به کاربران ایرانی در داخل کشور

۳) جلوگیری از دسترسی به داده‌ها از سوی بیگانگان به‌نحوی‌که به هیچ وجه داده را در اختیار بیگانگان قرار ندهد و از دسترسی به داده‌ها جلوگیری کند.

۴) رعایت قواعد و ضوابط قانونی مربوط به حفاظت و صیانت از حریم خصوصی کاربران

۵) معرفی و حضور نماینده رسمی و تام‌الاختیار جهت اداره امور خود و پاسخ به استعلامات مراجع قضایی در داخل کشور

 از جمله مقررات دیگری که پیام رسان‌های خارجی باید رعایت کنند، همکاری در چارچوب قانون با مراجع قضایی برای پاسخگویی به استعلامات قضایی مربوط به شکایات مردمی است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6236/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

احمدرضا

درود به وزیر انقلابی وزارت ارتباطات

0

0

[1397/02/25 - 14:12]

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو