«داود میرباقری» زمان احتمالی پخش سریال «سلمان فارسی» را اعلام کرد

«داود میرباقری» زمان احتمالی پخش سریال «سلمان فارسی» را اعلام کرد
calendar چهارشنبه 29 فروردين 1397 در 14:36
آینه نیوز: میرباقری گفت: اگر تمام مراحل ساخت سریال به ترتیب و طبق برنامه جلو برود پیش بینی می کنیم که پنج سال آینده سریال سلمان فارسی آماده پخش از سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد.

آینه نیوز: «داود میرباقری»؛ نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون از پیش تولید سریال «سلمان فارسی» در اواخر امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، داود میرباقری گفت: پروژه سریال سلمان فارسی یکی از بزرگترین تولیدات تلویزیونی خواهد بود. حجم و گستردگی کار باعث شده تا ساخت سریال را به سه بخش تقسیم کنیم.

وی افزود: بخش اول مربوط به زادگاه سلمان در ایران و دوران پیش از اسلام است، برای ضبط این بخش باید شهرک‌سازی کنیم. به عبارتی شهرهای جی و تیسفون که پایتخت های ایران دوره ساسانی بودند را خواهیم ساخت.

میرباقری ادامه داد: بخش دوم مربوط به منطقه روم و امپراطوری بیزانس می‌شود که سلمان فارسی مدتی به آنجا مهاجرت کرد و داستان ها و اتفاقات بسیاری را در آنجا شاهد بود. بخش سوم به دوره ظهور اسلام و حضور سلمان در شهرهای مکه و مدینه و همراهی او با پیامبر اسلام(ص) برمی‌گردد.

کارگردان سریال مختارنامه، بخش سوم سریال سلمان را بسیار سنگین تر از تمام سریال مختار توصیف کرد و گفت: آغاز به کار سه بخش یادشده، امسال و بطور همزمان کلید خواهد خورد. شهرک سازی خواهیم داشت. کلنگ ساخت شهرک ایرانی جی و تیسفون امسال به زمین زده خواهد شد و اصلاحات و اضافاتی در شهرک سینمایی نور تابان واقع در جاده قم اعمال خواهد شد.

این فیلمساز با بیان اینکه در مرحله انتخاب بازیگر است، تصریح کرد: آغاز پیش تولید سریال سلمان با ضبط بخش میانی یعنی مهاجرت سلمان به امپراطوری بیزانس خواهد بود. برای این بخش سه کشور ارمنستان، ترکیه و مراکش برای ضبط انتخاب شده اند که اکثر بازیگران این بخش خارجی و بومی همان کشور خواهند بود. پیش بینی می شود ساخت بخش میانی یک سال و نیم به طول انجامد.

میرباقری گفت: اگر تمام مراحل ساخت سریال به ترتیب و طبق برنامه جلو برود پیش بینی می کنیم که پنج سال آینده سریال سلمان فارسی آماده پخش از سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6235/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو