سالار عقیلی و علیرضا قربانی سرود تیم ملی را برای جام جهانی می‌ خوانند

سالار عقیلی و علیرضا قربانی سرود تیم ملی را برای جام جهانی می‌ خوانند
calendar دوشنبه 27 فروردين 1397 در 17:07
آینه نیوز: در حالی که صحت و سقم برخی از اخبار-همانند خبر ساخت فیلم تازه رضوی و مهدویان- کاملا جای تردید باقی می گذارد، خبری تازه حکایت از انتخاب خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه دارد.

آینه نیوز: در حالی که صحت و سقم برخی از اخبار-همانند خبر ساخت فیلم تازه رضوی و مهدویان- کاملا جای تردید باقی می گذارد، خبری تازه حکایت از انتخاب خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه دارد.

البته خبر اعلام شده از مرجعی رسمی و موثق-برخلاف کانال های زرد تلگرامی- بوده و ایسنا گزارش داده است که مدیرعامل بنیاد رودکی از ساخت سه قطعه برای اعزام تیم ملی فوتبال به جام جهانی خبر داد و گفت که خواننده دو اثر آن سالار عقیلی و علیرضا قربانی؛ خوانندگان اصیل موسیقی ایران هستند.

مدیرعامل بنیاد رودکی در این زمینه توضیح داد: دی‌ ماه بود که با فدراسیون فوتبال تفاهم‌نامه‌ای برای تولید سرود اعزام تیم ملی به جام جهانی امضا کردیم. در بسیاری از کشورها تیم‌های ملی و باشگاهی با استفاده از ارکسترها اقدام به ساخت سرود می‌کنند اما تا به حال چنین اتفاقی در ایران رخ نداده بود. صفی‌پور اضافه کرد: پیشنهاد این کار از طرف بنیاد رودکی به فدراسیون داده شد که مورد استقبال قرار گرفت. بعد از این تفاهم‌نامه در درون بنیاد رودکی نیز مذاکراتی داشتیم و روی اینکه آثار موسیقی ایرانی به شکل ارکسترال ساخته شود توافق داشتیم.

مدیرعامل بنیاد رودکی با بیان اینکه قرار بود از ابتدا به جای یک سرود، چند سرود داشته باشیم، اظهار کرد: اولین کاری که قرارداد آن بسته شد، ساخت اثری با صدای سالار عقیلی، آهنگسازی بابک زرین و شعر احسان افشاری بود. در ادامه به ساخت اثری با صدای علیرضا قربانی، آهنگسازی و رهبری شهرداد روحانی (رهبر ارکستر سمفونیک تهران) و شعر ساعد باقری قرار شد.

صفی‌پور بیان کرد: سومین اثر نیز به رهبری و آهنگسازی فریدون شهبازیان (رهبر ارکستر ملی ایران) و شعر عبدالجبار کاکایی در حال ساخت است و اسم خواننده آن بعدا اعلام خواهد شد. دلیل اعلام نکردن نام خواننده نیز این است که ساخت این اثر دیرتر شروع شده و می‌خواهیم کار خروجی پیدا کند.

مدیرعامل بنیاد رودکی همچنین درباره ویژگی‌های این آثار گفت: ما می‌خواستیم این قطعات روحیه حماسی داشته باشد و تمام طبقات جامعه با آن ارتباط برقرار کنند. او درباره تاریخ اجرای ارکسترها در روسیه نیز گفت: ما برای اینکه بتوانیم علاوه بر ایران در روسیه نیز اجرا داشته باشیم هماهنگی خوبی انجام شد. حتی بنیاد رودکی با کنسرواتوار چایکوفسکی تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرد و مقدمات سه شب اجرا در روسیه را فراهم کردیم.

صفی‌پور بیان کرد: یک شب پیش از بازی‌های ایران در دوره مقدماتی جام جهانی اجراها روی صحنه خواهد رفت. ۲۴ خرداد در سن‌پترزبورگ، ۲۷ خرداد در سالن کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو و ۲۹ خرداد در کازان اجرا خواهیم داشت. خیلی دوست داشتیم در شهر سومی که ایران بازی داشت اجرا داشته باشیم اما سالن مناسب و مجهزی برای این کار وجود نداشت.

لازم به ذکر است که پیشتر از سوی برخی رسانه ها نام محسن چاوشی بیشتر از همه جهت خواندن سرود ملی فوتبال ایران برجسته شده بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6210/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو