عضو شورای شهر تهران مقابل «پایتخت»ی ها قرار گرفت

عضو شورای شهر تهران مقابل «پایتخت»ی ها قرار گرفت
calendar دوشنبه 27 فروردين 1397 در 15:50
آینه نیوز: حسن خلیل آبادی؛ عضو شورای شهر تهران، ری، تجریش و رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران علیه عوامل سازنده ی پنجمین سری از مجموعه «پایتخت» سخنانی به زبان آورد.

آینه نیوز: حسن خلیل آبادی؛ عضو شورای شهر تهران، ری، تجریش و رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران علیه عوامل سازنده ی پنجمین سری از مجموعه «پایتخت» سخنانی به زبان آورد.

این عضو شورای شهر در گفت و گو با ایلنا با اشاره به به ساخت بخشی از سریال پایتخت در کارخانه سیمان شهر ری، گفت: «شنیده‌ها حاکی از این است که متأسفانه با انفجارها و ترددها و ایجاد اقدامات ساخت فیلم به خصوص صحنه‌ های ویژه که شامل تیراندازی و انفجار می‌ شد به ساختمان لطماتی وارد شد که کاری غیرفرهنگی بوده است و اگر تهیه‌ کننده این سریال کمی توجه و تعصب نسبت به فرهنگ و هنر کشور داشتند و خودشان در حوزه هنر عرقی داشتند در یک لوکیشن که در آستانه ثبت ملی است اقدام به تهیه فیلم و اعمال جلوه‌های ویژه که لازمه آن انفجار و تخریب است، نمی‌ کردند.»

خلیل آبادی در ادامه افزود: «این حرکت را محکوم می‌ کنم. تهیه‌ کننده، صداوسیما، مالکان و هم‌ چنین میراث فرهنگی که این مسئله را پیشگیری نکرده‌ اند نیز مقصر هستند. در این رابطه در صحن علنی شورا تذکر خواهم داد. متأسفانه همه میراث شهر ری در تهاجم افرادی است که به فرهنگ کشور ما توجه ندارند.»

عضو شورای شهر تهران افزود: «چند بار اعلام شده است که این کارخانه قرار است تبدیل به موزه شود. بنابراین بی‌توجهی از طرف تهیه‌کننده فیلم است و همچنین میراث فرهنگی نیز باید از این بنا محافظت می‌کرد. همچنین شرکت سیمان ری باید این توجه را داشت که این اثر واجد تاریخی است و تهیه‌کننده نیز باید به این مسئله توجه می‌کرد. این کار مثل این است که یک نفر برای ساخت یک فیلم در یک جنگل آتش روشن کند تا صحنه آتش‌سوزی در جنگل را ثبت کند و این موجب آسیب رساندن به طبیعت شود. اگر ذهنیت فرهنگی و هنری داشته باشد هیچگاه برای ساخت یک فیلم به بنایی آسیب نمی‌رسد و از آن محافظت می‌شود. این کار مسئولیت حقوقی دارد و امیدوارم دادستان و داگستری به این مسئله ورود کنند. چراکه اگر این کار پیگیری نشود به میراث فرهنگی ما بیش از این ضربه وارد خواهد شد.»

پیشتر، تهیه کننده و کارگردان سریالِ به اتمام رسیده ی «پایتخت 5» عنوان کردند که همه انفجارهای به نمایش درآمده در سریال براساس جلوه های ویژه صورت یافته است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6208/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو