«مهدی مظلومی» با «یه شام خوب» به بازار می آید

به وقت شام با دستپخت کارگردان «جم»ی!

به وقت شام با دستپخت کارگردان «جم»ی!
calendar چهارشنبه 22 فروردين 1397 در 16:16
آینه نیوز: «مهدی مظلومی» از فعال ترین عوامل ایرانی در پروسه تولید آثار سینمایی و سریالی «جم» قرار است با فیلم «یه شام خوب» به بازار شبکه نمایش خانگی راه پیدا کند.

آینه نیوز: «مهدی مظلومی» از فعال ترین عوامل ایرانی در پروسه تولید آثار سینمایی و سریالی «جم» قرار است با فیلم «یه شام خوب» به بازار شبکه نمایش خانگی راه پیدا کند.

به گزارش آینه نیوز، در حالی که بسیاری از عوامل جدا شده از جم در انتظار مجوز فعالیت خود هستند، با عرضه فیلم ویدویی «مهدی مظلومی»، این کارگردان به سرعت مجوز حضورش در ایران را به دست می آورد. البته «یه شام خوب» پیش از حضور «مظلومی» در ترکیه ساخته و مجوزش را دریافت کرده بود.

از سویی در حالی پوسترهای فیلم «یه شام خوب»» در مراکز فروش محصولات فرهنگی و سوپرمارکت های سطح شهر عرضه گردیده که شباهت عنوان این فیلم با ساخته در حال اکرانِ حاتمی کیا و حواشی رخ داده برای حضور کارمند شبکه «جم» در سری پنجم سریال «پایتخت» در نوع خود جالب می باشد. البته «مهدی مظلومی» که پیش از عزیمت به ترکیه نیز سریال های سطح پایین برای تلویزیون می ساخت، در سال های اخیر اظهارات متناقضی را بر زبان آورده است که تازه ترینش، علاقه به فعالیت در ایران بوده است و به نظر می رسد که چنین تمایلی به سرعت از سوی مسئولان اجابت شده است.

به گزارش آینه نیوز، پروسه تولید و عرضه «یه شام خوب» هم مورد قابل توجه ی دیگر است و در حالی که تولیدکنندگان این فیلم شبکه خانگی سعی داشتند از طریق روش گیم فیلم (Game Film) و با بازی دادن مخاطب در پروسه شکل گیری اثر، موجب تبلیغ و ایجاد حساسیت برای توجه و خرید مخاطبان شوند، در نهایت «یه شام خوب» بدون اعلام این نکته که چه میزان از وعده های اولیه در روش منحصر به فرد نمایش، در حال حاضر قابلیت اجرایی شدن برای مخاطبان ایرانی دارد و به دور از جنجال های خبری گذشته، به شکلی بی صدا، به زودی اثر را وارد شبکه نمایش خانگی می کنند.

براساس روش «گیم فیلم»، تماشاگر این امکان را از طریق دستگاه نمایش خانگی پیدا می کند که در روند تصمیم گیری شخصیت های فیلم دخالت کرده و با تعیین روش های مورد دلخواه و بازی با موقعیت ها، فضایی همراهی بخش با سازنده اثر بیابد. برای نمونه «مهدی مظلومی» در «یه شام خوب»، بازی با سه گزینه متفاوت از دقیقه 15 فیلم را برای مخاطبان در نظر گرفته بود تا بیننده براساس انتخاب گزینه مورد نظر خود برای روند حرکتی شخصیت اصلی فیلم، روایت های مورد نظر خود را دنبال کند.

«مهدی مظلومی» که سال گذشته فیلم ضعیف «سه بیگانه» را در اکران داشت، در «یه شام خوب» از بازی لیلا اوتادی، هومن برق نورد و بهنام تشکر و همکاری «اشکان خطیبی» بهره می برد. تهیه کننده و مجری طرح اثر، «مسعود ردایی» است که پیش از این در «سه بیگانه» با «مظلومی» به عنوان تهیه کننده فعالیت داشت و آخرین بار با فیلم «مالاریا» در اکران دچار شکست شد.

«یه شام خوب» پیش از عزیمت «مظلومی» ساخته شده و دست اندرکاران فیلم بنا داشتند تا این اثر ویدئویی را به عنوان فیلم سینمایی نیز عرضه کنند و از این رو ساخته پُرتبلیغ «یه شام خوب» در سال 1392 به هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر نیز ارائه شد که البته مورد پذیرش قرار نگرفت.
باید دید بعد از صدور مجوز برای اکران و عرضه آثار مظلومی، چه سرنوشتی در انتظار دیگر عواملی که از «جم» به ایران بازگشته اند، پیش خواهد آمد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6177/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

زهرا

با سلام، من با همه حرفهای شما موافق نیستم. و معتقدم همه فیلم های اقای مظلومی سطح پایین نیست.اتفاقا سریال بدون شرح در زمان پخش یکی از بهترینها بود و ما طنز سخیف و سطحی در اون سریال ندیدیم. هرچند بعدا کارهاش افت پیدا کرد.وقتی از یه نفر انتقاد میکنید. جانب انصاف رو رعایت کنید، کارهای خوبشم ببینید. حتی بدترین افراد هم شاید کارهای خوبی در کارنامه عمل خودشون داشته باشند .

0

0

[1397/01/23 - 14:31]

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو