«مارتین اسکورسیزی» به «کالسکه زرین» می رسد

«مارتین اسکورسیزی» به «کالسکه زرین» می رسد
calendar سه شنبه 14 فروردين 1397 در 13:35
آینه نیوز: «مارتین اسکورسیزی»؛ فیلمساز بزرگ امریکایی امسال در افتتاحیه بخش «پانزده روزکارگردانان» مجسمه پر افتخار کالسکه زرین را در روز ۹ ماه مه طی مراسمی دریافت خواهد کرد.

آینه نیوز: «مارتین اسکورسیزی»؛ فیلمساز بزرگ امریکایی امسال در افتتاحیه بخش «پانزده روزکارگردانان» مجسمه پر افتخار «کالسکه زرین» را در روز ۹ ماه مه طی مراسمی دریافت خواهد کرد.

به گزارش سایت سینماسینما، پانزده روز کارگردانان امسال پنجاهمین سالگرد خود را باشکوه جشن خواهد گرفت. مارتین ارسکورسزی درسال ۱۹۷۴ درهمین بخش کشف شده بود و قرار است امسال فیلم «خیابانهای خسیس» که درسال ۱۹۷۴ ساخته بود به نمایش در آید.

اسکورسیزی دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۶ موفق به دریافت نخل طلا برای  «راننده تاکسی» شد و روز به روز به افتخاراتش افزوده شد . مجسمه «کالسکه طلایی» که بنوعی به افتخار ژان رنوار در بخش پانزده روز کارگردانان بنیانگذاری شده بود و از نام یکی از فیلمهای او برگرفته شده، هر ساله در افتتاحیه جشنواره کن در همین بخش به یک کارگردان که ارزش آثارش برای منتقدین و دست اندرکاران سینما شناخته شده است داده میشود.

درگذشته فیلمسازانی چون اکی کوریسماکی – ورنرهرتزوک – الن رنه – جیم جارموش – انیس واردا و نوری بیلگه جیلان این جایزه را بدست آورده بودند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6101/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو