اهمیت سی و یکمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران از نگاه وزیر ارشاد

اهمیت سی و یکمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران از نگاه وزیر ارشاد
calendar سه شنبه 07 فروردين 1397 در 16:53
آینه نیوز: سید عباس صالحی از مراحل آماده‌سازی سی و یکمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران بازدید کرد.

آینه نیوز: سید عباس صالحی از مراحل آماده‌سازی سی و یکمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش ایبنا، سید عباس صالحی در این بازدید از روند آماده‌سازی محل برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران از جمله طبقات رواق شرقی و غربی مصلای امام خمینی (ره) که برای نخستین بار در نمایشگاه امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، بازدید کرد. در این بازدید محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرمسعود شهرام‌نیا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و جمعی از مدیران و دست اندرکاران این وزارتخانه و سازمان‌ها و نهادهای برگزار کننده حضور داشتند.

سیدعباس صالحی با حضور در مصلای حضرت امام خمینی (ره) ضمن بازدید از روند آماده‌سازی محل برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نشستی با مدیران و معاونان سازمان‌ها و نهادهای برگزارکننده این رویداد فرهنگی با تاکید بر این مطلب افزود: اگر چه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان پیشران، مسئولیت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را برعهده دارد اما همه ساله نهادهای دیگر یاریگر ما در برگزاری این نمایشگاه بوده‌اند.
وی گفت: نمایشگاه کتاب تهران در طول سه دهه برگزاری تاثیرات فرهنگی خود را داشته است و به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور با محوریت کتاب شناخته می‌ شود و همه ساله بازدیدکنندگان از شهرها و استان‌های دیگر در این نمایشگاه حضور می یابند. صالحی در عین حال تصریح کرد: جنبه بین‎المللی نمایشگاه کتاب تهران نیز در سال های اخیر تقویت شده است.

وی با تاکید بر اهمیت نمایشگاه کتاب تهران و نقش آن در اقتصاد نشر گفت: نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای اقتصاد نشر است و رویدادهای فرهنگی مختلفی همه ساله در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران رخ می‌دهد. با در نظر گرفتن این موارد نمایشگاه کتاب تهران خارج از یک مسئولیت اداری و وزارتخانه‎ای است، زیرا سالانه میلیون‌ها نفر از نمایشگاه کتاب تهران بازدید می‌کنند و حضور مردم برای برگزارکنندگان نمایشگاه مسئولیت اجتماعی ایجاد می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تقارن برگزاری نمایشگاه کتاب امسال با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: از این نظر نمایشگاه امسال از اهمیت افزون تری برخوردار است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6086/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو