با هدف ترغیب دانش‌ آموزان به مطالعه ؛

مسابقه کتابخوانی با شعار «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» برگزار می شود

مسابقه کتابخوانی با شعار «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» برگزار می شود
calendar دوشنبه 28 اسفند 1396 در 14:31
آینه نیوز: مسابقه کتابخوانی با شعار «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با هدف ترغیب دانش‌ آموزان به مطالعه و تقویت فرهنگ کتابخوانی، در ایام نوروز برگزار می‌‌ شود.

آینه نیوز: مسابقه کتابخوانی با شعار «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با هدف ترغیب دانش‌ آموزان به مطالعه و تقویت فرهنگ کتابخوانی، در ایام نوروز برگزار می‌‌ شود.
 
به گزارش ایبنا، دانش‌ آموزان مقطع ابتدایی برای شرکت در این مسابقه می‌‌ توانند با سلیقه خود یک جلد کتاب را انتخاب و مطالعه کنند و سپس خلاصه آن کتاب را به صورت یک ویدئو به ادمین کانال دبیرخانه به نشانی @Festival1397 ارسال کنند.
دانش‌ آموز باید مطالب کتاب را ـ که ممکن است داستان یا هر موضوع دیگری باشد ـ بفهمد و بتواند آن را به‌ طور خلاصه تعریف کند؛ بنابراین هدف این نیست که دانش‌آموز مطالب کتاب را حفظ کند.
خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» به آدرس @KetabKetab1397 مراجعه کنند.
 
فایل‌ های تولیدی دانش‌آموزان باید حداکثر دو دقیقه و حداکثر ۱۲۰ ثانیه باشد؛ هر دانش آموز می‌‌تواند فقط یک عنوان کتاب را انتخاب، مطالعه، خلاصه و ارائه و در قالب یک فایل ارسال کند. کیفیت صدابرداری، تصویربرداری و صداگذاری فایل‌ ها در انتخاب برگزیده‌ ها تاثیری ندارد اما باید به نحوی باشد که چهره کامل دانش‌آموز در طول فیلم واضح، بدون پرش و بدون قطعی قابل رؤیت باشد و صدای دانش‌آموز و کلماتی که بیان می‌‌ کند کاملا واضح باشد. همچنین، پوشش دانش‌آموزان باید مطابق لباس مدرسه یا لباس رسمی باشد.
 
بنا بر این گزارش، دانش‌آموزان می‌ توانند به اختیار و سلیقه خود یک جلد (فقط یک جلد) کتاب را انتخاب کنند؛ کتاب باید حتما غیر‌درسی باشد و کمک آموزشی هم نباشد. متن گفتارِ ویدئو باید فقط به خلاصه همان یک جلد کتاب مربوط و مرتبط باشد و در آن از خاطره‌گویی، مثال‌های خارج از کتاب و موارد دیگر استفاده نشود.
 
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه کتابخوانی «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم»  ساعت ۲۴ روز ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ خواهد بود و جوایز برگزیدگان در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران ۱۳۹۷ اهدا می‌‌ شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6054/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو