استقبال چینی ها از فیلم اسکاری «شکل آب»

استقبال چینی ها از فیلم اسکاری «شکل آب»
calendar دوشنبه 28 اسفند 1396 در 11:49
آینه نیوز: فیلم محبوب نودمین اسکار، در باکس‌ آفیس جهانی و بازار چین هم عملکردی قابل‌ توجه داشته است.

آینه نیوز: فیلم محبوب نودمین اسکار، در باکس‌ آفیس جهانی و بازار چین هم عملکردی قابل‌ توجه داشته است.

به گزارش مهر و به نقل از ددلاین، فیلم «شکل آب» ساخته گی‌یرمو دل‌تورو که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال شد توانسته شروعی بسیار خوب در چین داشته باشد و در آخر هفته‌ای که به تازگی به پایان رسید ۱۰.۳۵ میلیون دلار (۶۵.۷ میلیون رنمینبی) با اکران در ۱۷ هزار پرده سینما بفروشد.

به این ترتیب این فیلم توانست از تمام فیلم‌های دیگر بیشتر بفروشد که از جمله آن‌ها می‌توان به دیگر فیلم موفق در فصل جوایز یعنی «سه بیلبورد بیرون ابینگ،‌ میزوری» اشاره کرد. این فیلم چند هفته پیش اکران شد و ۲.۴ میلیون دلار (۱۵.۲ میلیون رنمینبی) فروخت. فیلم «شکل آب» توانست با فروشی که در چین داشت مجموع فروش جهانی‌اش را از مرز ۱۰۰ میلیون دلار فراتر ببرد.

تعداد کمی از فیلم‌های بزرگ اخیر برنده جایزه اسکار تا به حال در چین اکران شده‌اند، اما «شکل آب» در میان آنها در رتبه اول قرار گرفته است. به طور مثال «تیره‌ترین ساعت»‌ که جایزه بهترین بازیگر مرد را برای گری اولدمن به ارمغان آورد ۲.۲ میلیون دلار (۱۴.۱ میلیون رنمینبی) فروخت و «لالا لند» هم اکرانش را با ۹.۳۵ میلیون دلار (۵۹.۳ میلیون رنمینبی) آغاز کرد و در نهایت به ۳۶ میلیون دلار رسید. فروش «شکل آب»‌ مخصوصا به این دلیل قابل توجه است که این فیلم به سمت سینمای هنری گرایش دارد.

اکران افتتاحیه «شکل آب» در چین بهترین عملکرد یک روزه این فیلم در میان تمام بازارها هم بود چون توانست ۳ میلیون دلار تنها در روز نخست بفروشد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6050/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو