دومین پیش بینی نیز درست از آب درآمد و «علی ترابی» جایگزین «فرزاد طالبی» شد

«دفتر موسیقی ارشاد» همانند مدیریت امور هنرهای نمایشی دستخوش تغییر شد

«دفتر موسیقی ارشاد» همانند مدیریت امور هنرهای نمایشی دستخوش تغییر شد
calendar دوشنبه 28 اسفند 1396 در 09:08
آینه نیوز: دومین پیش بینی نیز درست از آب درآمد و بعد از تغییر در سطح مدیریت امور هنرهای نمایشی و خروج «مهدی شفیعی»، مدیریت دفتر موسیقی ارشاد نیز مسئولی تازه به خود گرفت؛ با این تفاوت که حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه تئاتر برخلاف نظر هنرمندان این حوزه بود اما جایگزینی «علی ترابی» به جای «فرزاد طالبی» مورد توجه و درخواست بسیاری از بزرگان موسیقی کشور بوده است.

آینه نیوز: دومین پیش بینی نیز درست از آب درآمد و بعد از تغییر در سطح مدیریت امور هنرهای نمایشی و خروج «مهدی شفیعی»، مدیریت دفتر موسیقی ارشاد نیز مسئولی تازه به خود گرفت؛ با این تفاوت که حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه تئاتر برخلاف نظر هنرمندان این حوزه بود اما جایگزینی «علی ترابی» به جای «فرزاد طالبی» مورد توجه و درخواست بسیاری از بزرگان موسیقی کشور بوده است و امید می رود با ورود «علی ترابی»، برخی از معاونین و افرادی که به دلیل ارتباطات پشت پرده، عهده دار معاونت و حتی در اختیار گرفتن رهبری ارکستر! شده اند، دچار تغییر گردیده و افراد کاردان و شایسته جایگزین شوند تا سکون و انجمادِ «دفتر موسیقی ارشاد» در سال پیش روی تبدیل به سرزنده گی و پویایی شود.

به گزارش آینه نیوز، انواع بی سر و سامانی در «دفتر موسیقی ارشاد» در زمان فعالیت «فرزاد طالبی» که نمونه روشنش، برگزاری جشنواره سرد و بی خاصیت «سی و سوم موسیقی فجر» بود، انتقادات بسیاری از دلسوزان را به همراه داشت و بارها در زمان برگزاری جشنواره مورد نقد «آینه نیوز» قرار گرفت. همچنین مطلبی پیرامون نیاز به انجام تغییرات در حوزه موسیقی پیشتر تحت عنوان «بادها خبر از تغییر فصل می دهند» (اینجا) به رشته تحریر درآمد.

حالا امید می رود که «علی ترابی» با توجه به مقبولیتی که نزد هنرمندان دارد و سابقه فعالیتش در حوزه موسیقی، بتواند مسیری تازه و متفاوت را در پیش بگیرد.

در حکم سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مدیر کل جدید دفتر موسیقی ارشاد آمده است: ««نظر به شایسـتگی و تجربیات ارزنده جناب عالی بنا به پیشنهاد معاون امور هنری به موجب این حکم به سمت مدیر کل دفتر موسیقی منصوب می شوید. امید می رود با استعانت از خداوند متعال و تعامل سازنده با اهالی هنر، نسبت به توسعه و ارتقا و گسترش ظرفیت های موسیقی سنتی و موسیقی نواحی، بهره گیری از هنر موسیقی در دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از تنوع و تکثر در تولید و عرضه موسیقی و گسترش ظرفیت های موسیقی ایران، موفق و موید باشید.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6046/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو