«علیرضا داودنژاد» هم به صف معترضان اکران بهاری پیوست!

«علیرضا داودنژاد» هم به صف معترضان اکران بهاری پیوست!
calendar شنبه 26 اسفند 1396 در 12:51
آینه نیوز: در حالی که سهم بسیاری از فیلم ها و فیلمسازان از «اکران نوروزی» همیشه «هیچ» بوده و هست، عمده سینماگرانی که آثارشان در بهترین فصل اکران روی پرده رفته است، نیز شاکی هستند!

آینه نیوز: در حالی که سهم بسیاری از فیلم ها و فیلمسازان از «اکران نوروزی» همیشه «هیچ» بوده و هست، عمده سینماگرانی که آثارشان در بهترین فصل اکران روی پرده رفته است، نیز شاکی هستند! «علیرضا داودنژاد»، کارگردان قدیمی سینمای ایران که فیلم «فراری» را در اکران دارد، تازه ترین فیلمسازی است که نسبت به اکران فیلمش آن هم در فصل مناسب نوروزی انتقاد کرده است.

کارگردان فیلم «فراری» که این روزها برای فیلمبرداری فیلم «مصائب شیرین 2» در لندن به سر می‌برد، در گفت‌ و گویی با ایسنا گفت: حدود چهارماه قبل در دفتر «هدایت فیلم» و با حضور بنده و اقایان شایسته، کوثری و شاهسواری جلسه‌ ای تشکیل شد و در آنجا برای اکران عید «فِراری» با سرگروهی سینما «ازادی» و یا سینما «کوروش» قرار قطعی گذاشته شد و حتی با آقای سرتیپی تماس تلفنی صورت گرفته شد و بنده با ایشان هم صحبت کردم و پرونده اکران فیلم برای  نوروز ٩٧ بسته شد و مسئولان سازمان سینمایی هم در جریان قرار گرفتند.

او ادامه داد: پس برای محروم ماندن «فِراری» از سر گروه‌های معمول و سالن کافی- از جمله نداشتن حتی یکی از پنج سالن پردیس ازادی- باید به دنبال دلایل دیگری بود. فیلمی که در ٩٤ تولید شده و در فجر ٩٥ هشت کاندید داشته و چهار جایزه گرفته و از ماهها قبل مسئولان صنفی و دولتی در جریان اکران نوروزی آن هستند فرصت گرفتن سر گروه و سالن را نداشته اما فیلم‌هایی که همین امسال تولید شده‌ اند فرصت داشته‌اند که سر گروه بگیرند و در تهران و شهرستان به ده‌ها سالن دست پیدا کنند. متاسفانه هنوز نتوانسته ام به لیست سالن‌ها و سانس‌های نمایش فیلم دسترسی پیدا کنم؛ ولی امیدوارم به زودی از مسافرت برگردم و بتوانم مشروحا از زمینه‌ ها و دلایل وقوع این ترتیب از ماجرا گفت‌ و گو کنم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6026/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو