تغییر در راس اداره کل امور هنرهای نمایشی و ورود «شهرام کرمی»

خروج «مهدی شفیعی» علیرغم حمایت هنرمندان تئاتر

خروج «مهدی شفیعی» علیرغم حمایت هنرمندان تئاتر
calendar شنبه 26 اسفند 1396 در 08:27
آینه نیوز: بالاخره پیش بینی ها درست از آب درآمد و بادها خبر از تغییر فصل دادند! پیشتر در «آینه نیوز» طی مطلبی به بررسی روند تغییراتِ در پیش در راس برخی حوزه های هنری نوشتیم و حالا اولین تغییر مهم در سطح مدیریت «اداره هنرهای نمایشی» صورت یافت و «شهرام کرمی» به عنوان جانشین «مهدی شفیعی» انتخاب شد و بدین گونه تشکیل کمپین و حمایت بسیار اهالی تئاتر هم مانع از تصمیم «سید محمد مجتبی حسینی»؛ معاون هنری وزارت ارشاد نشد تا در سال جدید مدیری تازه نفس بر کرسی تصمیم گیری های تئاتر کشور بنشیند.

آینه نیوز: بالاخره پیش بینی ها درست از آب درآمد و بادها خبر از تغییر فصل دادند! پیشتر در «آینه نیوز» طی مطلبی به بررسی روند تغییراتِ در پیش در راس برخی حوزه های هنری نوشتیم (اینجا) و حالا اولین تغییر مهم در سطح مدیریت «اداره هنرهای نمایشی» صورت یافت و «شهرام کرمی» به عنوان جانشین «مهدی شفیعی» انتخاب شد و بدین گونه تشکیل کمپین و حمایت بسیار اهالی تئاتر هم مانع از تصمیم «سید محمد مجتبی حسینی»؛ معاون هنری وزارت ارشاد نشد تا در سال جدید مدیری تازه نفس بر کرسی تصمیم گیری های تئاتر کشور بنشیند.

به گزارش آینه نیوز، «شهرام کرمی»؛ بازیگر، نویسنده و کارگردان که سابقه مدیریت در برگزاری چند رویداد تئاتری همانند جشنواره تئاتر شهر را در کارنامه دارد، در حالی عهده دار مسئولیت اداره هنرهای نمایشی می شود که موجی از انتقادات علیه مدیر پیشین و بخش مهمی از تقدیرها توسط هنرمندان تئاتر به نام «مهدی شفیعی» به ثبت رسیده است.

اما مهدی شفیعی؛ مدیرکل هنرهای نمایشی که چهارشنبه هفته گذشته به بهانه سرماخوردگی در محل کار خود حاضر نشده بود، زودتر از همه و با وجود این که هنوز روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی خبر تحول رخ داده را رسانه ای نکرده است، طی یادداشتی از حضور شهرام کرمی استقبال کرد و نوشت: «از تئاتر آموخته ام  که به «پایان» بیندیشم و امیدوارم که در سال های بودن در  جایگاه مدیریتی به بضاعت تئاتر با یاری و هم نفسی هنرمندان شریف و نجیب تئاتر و همکاران کوشایم، چیزی افزوده باشم. اکنون در ایستگاه آخر باید فروتنانه عرض کنم آن چه باقی است، ارزش افزوده اعتماد و اعتباری است که از هم قدمی و هم نفسی با اصحاب شریف تئاتر به من ارزانی شد.

قدردانم! از التفات و الطاف شخصیت هایی که با  امضاهای خویش، پیش از شخص من به شخصیت تئاتر و ارج نهادن به شاخصه هایی می اندیشند  که خود خلق کرده و نگران ثبت و ثبات نقش خویش در مدیریت تئاتر بودند. من نیز این درد و دغدغه را داشتم و اکنون که این التفات با حضور هنرمندی برآمده از متن تئاتر مقارن‌ می گردد، امیدوارم که کریمانه تر از پیش، با برادرم «شهرام کرمی» که از همکاران کوشایم در این سال ها بوده است، به روزگار روشن تری بیندیشیم. این سال ها «مدارا» را تمرین کردیم برای «تعالی» تئاتر و امیدوارم که با جلب روزافزون حمایت دولت و قانونگذاران و حمایت مضاعف هنرمندان برای ارتقا و گسترش تئاتر در کنار هم بمانیم. کوتاه آن که، تقارن این تغییر با حلول سال نو و بهار در راه را به میمنت دانسته و امیدوارم‌ به نشاط طبیعت، بضاعت اندکم مشمول اغماض پروردگار هنر شود که:

بنده همان به که ز تقصیر خویش

عذر به درگاه خدای آورد

ورنه سزاوار خداوندی اش

کس نتواند که به جای آورد!»

شکل و شیوه پایان کار «مهدی شفیعی» و نوع نگارش نامه تقدیر و تبریک و خداحافظی اش و نیز شکل مواجهه نهایی هنرمندان با این مدیر بی حاشیه، همانند رویه ای است که برای حجت الله ایوبی؛ رئیس اسبق سازمان سینمایی رخ داده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6015/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو