آمار اولین روز برپایی «سومین طرح حمایتی عیدانه کتاب»

به دنبال گسترش «فرهنگ کتابخوانی» نزد جامعه ایران

به دنبال گسترش «فرهنگ کتابخوانی» نزد جامعه ایران
calendar چهارشنبه 23 اسفند 1396 در 14:50
آینه نیوز: سومین طرح حمایتی عیدانه کتاب، روزگذشته در 641 کتاب‌ فروشی کشور کار خود را آغاز کرد. امید می رود که «فرهنگ کتاب خوانی» نزد ایرانیان به شکلی دلپذیر افزایش یابد و «عید نوروز»؛ فرصتی برای «هدیه کتاب» به یکدیگر باشد؛ چرا که گرایش به کتابخوانی از تصمیمات و اتفاقات ناگوار در جامعه جلوگیری خواهد کرد.

آینه نیوز: سومین طرح حمایتی عیدانه کتاب، روزگذشته (سه‌ شنبه 22 اسفندماه) در 641 کتاب‌ فروشی کشور کار خود را آغاز کرد. این طرح با رویکرد حمایت بیشتر از کتاب‌ فروشی‌ های سایر استان‌ ها و شهرستان‌ ها، زودتر از استان تهران در استان‌های دیگر آغاز به کار کرده و 111 کتاب‌ فروش عضو تهرانی، از روز 25 اسفندماه به این طرح خواهند پیوست.

به گزارش ایبنا، مطابق با اطلاعاتی که در آمارهای خانه کتاب مشاهده می‌ شود، در نخستین روز طرح سوم کتاب، 19 هزار و 902 نسخه کتاب با مجموع مبلغ چهار میلیارد و 542 میلیون و 504 هزار و 401 ریال حاصل شد.
اصفهان؛ پرفروش‌ ترین استان و هرمزگان در روز نخست، کمترین میزان فروش را داشته اند.
بنا بر این گزارش، این طرح از سه‌ شنبه 22 اسفندماه در 30 استان کشور آغاز به کار کرده و کتاب‌ فروشی‌های استان تهران از جمعه 25 اسفندماه به این طرح اضافه خواهند شد. مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عیدانه کتاب تا 12 فروردین ماه سال 97 ادامه خواهد یافت و علاقه‌ مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو، تا سقف 100 هزارتومان خرید، از تخفیف 20 درصدی استفاده کنند.

امید می رود که «فرهنگ کتاب خوانی» نزد ایرانیان به شکلی دلپذیر افزایش یابد و «عید نوروز»؛ فرصتی برای «هدیه کتاب» به یکدیگر باشد؛ چرا که گرایش به کتابخوانی از تصمیمات و اتفاقات ناگوار در جامعه جلوگیری خواهد کرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6013/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو