جادوی سحرانگیز موسیقی «کیتارو» دوباره به ایران می رسد

کیتارو: به فرهنگ و ادبیات ایران بیشتر علاقمند شدم

کیتارو: به فرهنگ و ادبیات ایران بیشتر علاقمند شدم
calendar چهارشنبه 23 اسفند 1396 در 09:17
آینه نیوز: جادوی سحرانگیز موسیقی و نوای خوش آب و رنگ «کیتارو» نزد بسیاری از عاشقان موسیقی و از جمله مردمان هنردوست ایرانی جایگاهی ویژه دارد و حالا قرار است موزیسین گرانقدر ژاپنی برای اجرای کنسرت سفر دوباره ای به ایران داشته باشد.

آینه نیوز: جادوی سحرانگیز موسیقی و نوای خوش آب و رنگ «کیتارو» نزد بسیاری از عاشقان موسیقی و از جمله مردمان هنردوست ایرانی جایگاهی ویژه دارد و حالا قرار است موزیسین گرانقدر ژاپنی برای اجرای کنسرت سفر دوباره ای به ایران داشته باشد.

«کیتارو» در گفت و گو با «همشهری» درباره سفر دوباره اش به ایران، گفت: ««خیلی خوشحالم از اینکه باز هم قرار است به ایران سفر کنم و مثل سفر قبلی به ایران برای اجرای این کنسرت به شدت هیجان زده هستم. اجرا در ایران برای من بسیار لذت بخش و پر از احساس خوب بود و به فرهنگ و ادبیات این کشور بیشتر علاقمند شدم و همین باعث شد پس از سفربه ایران، بیشتر در این رابطه مطالعه نمایم. می‌خواهم نهایت تشکر را داشته باشم از برنامه گذاران و مدیران فرهنگی این کشور که این شانس را به من داده‌ اند تا بار دیگر به ایران بیایم. ایران سرزمین فرهنگ و ادبیات کهن است.»

هنرمند شناخته شده و پُرآوازه ژاپنی افزود: «برای کنسرت ایران برنامه ریزی مفصلی را در نظر گرفته‌‌ایم و آثار زیادی اجرا خواهیم کرد. من اعتقاد دارم که در ایران معروف ترین اثر من «جاده ابریشمم است و این به دلیل فیلمی است که در ایران نمایش داده شد است. یک اثر دیگر من که فکر می کنم در ایران خیلی معروف است "بهشت روی زمین" و «بینینگ ساند» است که فکر می کنم در ایران شناخته شده و محبوب است. ایرانی‌ها اصولا در وادی هنر بسیار پیگیر هستند و من از میزان ابراز لطف آنها در اجرای قبلی به واقع شگفت زده شدم. این بار با تجربه ای که از کنسرت‌ های قبلی داشته ام در تلاشم که بتوانم همه حاضرین در سالن را شگفت زده کنم. اعتقاد دارم کسانی که به سالن کنسرت من می آیند از اجرای ما لذت خواهند برد.»
«کیتارو» درباره منشا ساخت آثار خود که گفته می شود برگرفته از اصوات طبیعت است هم می‌ گوید: «این سوال را شاید بارها و بارها پاسخ داده‌ ام و حتی میتوانم بگویم که دیگر از آن خسته شده‌ام. من منبع الهام و تولید آثارم صداهای طبیعت هستند و در واقع سعی کرده‌ام هر آنچه را که شنیده‌ام را به گوش مخاطبان موسیقی ام در اقصی نقاط جهان برسانم. این ایده سالها در من جاری بود و به فکر می کردم ولی همیشه موانعی در کنار من بودند که اجازه نمی‌داد به آنچه خواسته‌ام برسم. ولی سرانجام به کمک برخی دوستانم توانستم این فکر را به عمل تبدیل کنم و به خوبی هم جواب گرفتم. شاید یکی از خاصیت‌ها موسیقی من این است که مخاطب و شنونده را با خود به سفری به اقصی نقاط جهان میبرد. این برای من خوشایند است و به شدت پرهیجان. شنونده این آثار بخاطر این سفر پرهیجان است که تا انتها با من همراه می شود و همین برای من بهترین لذت ها را در پی داشته است. »

موزیسین برجسته ژاپنی که طرفداران بسیاری در ایران دارد، درباره تور کنسرت هایش در اردیبهشت سال 97 گفت: «برنامه ریزی‌های زیادی را انجام داده‌ام و چون زمان کنسرت سه ماه به تعویق افتاد، قطعا بیشتر و بیشتر میتوانم روی اجرای ایران متمرکز شوم و با اتفاقات و موضوعات بکرتری به روی صحنه بیایم. بعنوان یک هنرمند موظف‌ام در بهترین حالت ممکن این کنسرت را روی صحنه ببرم. در سفر قبلی از مردم ایران چیزهای زیادی به لحاظ شخصیتی آموختم. احساس شگفت انگیزی بود که از همه رده های سنی در سالن حضور داشتند و این تجربه قطعا برای اجرای اردیبهشت ماه برای من بسیار ارزشمند خواهد بود.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6005/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو