دیدگاه ویژه یک کارشناس مذهبی درباره جامعه روحانیت، موسیقی، ورزش و مفسدین

مشت زنی نمادین یک روحانی

 مشت زنی نمادین یک روحانی
calendar چهارشنبه 23 اسفند 1396 در 08:49
آینه نیوز: حجت الاسلام احسان بی‌ آزار تهرانی؛ سخنران، کارشناس مذهبی و فعال اجتماعی در آخرین پست صفحه شخصی خود فیلمی منتشر کرد که در حال انجام ورزش بوکس است.

آینه نیوز: حجت الاسلام احسان بی‌ آزار تهرانی؛ سخنران، کارشناس مذهبی و فعال اجتماعی در آخرین پست صفحه شخصی خود فیلمی منتشر کرد که در حال انجام ورزش بوکس است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی در خصوص این حرکت ویژه ی خود گفت: با توجه به بیانات رهبر انقلاب، کمال مطلوب جوانی بر سه پایه تهذیب، تحصیل و ورزش است. من قبل از اینکه طلبه باشم، به صورت حرفه‌ ای ورزش می‌ کردم و سعی‌ ام این بوده که ورزش را رها نکنم. در واقع فیلمی که من در صفحه شخصی خودم منتشر کردم را باید از چند وجه نگاه کرد، ورزش یک اصل است، منتهای مراتب من شرایط امروز دنیا را به نحوی می‌ بینم که دشمنی‌ها و عنادورزی‌ها نسبت به ساحت این انقلاب زیاد شده و هرکسی با هر نگاه و تفکری بر بدنه ارزش‌ های این نظام ضربه می‌ زند.

وی با اشاره به از دست رفتن هویت روحانیت نسبت به مردم، بیان کرد: هِنری کیسینجِر، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، شخصیتی است که در سال ۱۳۵۸ درخصوص رخداد‌های ایران اعلام کرد؛ که این انقلاب به دست روحانیت ایجاد شده و اگر بخواهیم به آن ضربه بزنیم فقط به واسطه خود روحانیت است. باید درنظر داشته باشیم که یک روحانی اصیل بایستی جایگاه خودش را حفظ کند و در کنار مردم باشد. اما متاسفانه ما امروز شاهد آن هستیم که بعضا جَو زده و یا جوان زده شدند؛ و یا اینکه نسبت به مردم به مرور هویت خودشان را از دست می‌ دهند، و حاضرند برای جذب مردم از آن رده طلبگی خودشان فاصله بگیرند.

این سخنران و کارشناس مذهبی در ادامه با اشاره به متن پست خود و فیلم منتشر شده از استماع و استعمال موسیقی توسط یک روحانی، اظهار کرد: گوش کردن به موسیقی، اگر حرام و مطربی نباشد، ایرادی ندارد. ولی استعمال و به کارگیری ابزار موسیقی آن هم به واسطه آقایی که ملبس به لباس روحانیت است، فعل درستی نیست. در این مدت که کامنت‌ها را نگاه می‌کردم، خیلی از مردم نسبت به نواختن پیانو روحانیت مشکلی نداشتند و قالب نگاهشان اینگونه بود که ایرادی ندارد، مگر این موسیقی محرک است و یا مطرب است؟ البته باید درنظر داشته باشیم که در فضای عرفی، این جریان در کشور لبنان است و در کشور خودمان هم نبوده، ولی نکته اصلی اینجاست که این لباس حرمت دارد و در استماع و استعمال موسیقی خیلی باید دقت نظر شود.

حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی با بیان اینکه در استفاده عموم مردم از موسیقی و ابزار آن حرفی نداریم، افزود: این موارد دستورات فقهی خودش را دارد، اما مرحوم آیت الله مجتهدی حرف قشنگی زدند، ایشان خطاب به طلاب می‌گفتند، اگر شما روزی مکروه انجام بدهید، مردم فعل حرام را انجام می‌دهند، و اگر روزی خدایی نکرده شما به سمت فعل حرام رفتید، مردم دینشان را زمین می‌گذارند و این حرکت پذیرفته نیست. بسیاری از اتفاقات که مباح است، برای ما جامعه روحانیت مکروه و یا حرام است. ولی برخی از آقایان برای جذب مخاطب آن هم به هر قمیتی که شده، جایگاه خودشان را از دست می‌دهند.

این فعال اجتماعی تصریح کرد: فیلم و پیامی که گذاشتم، روشن و واضح است. این روز‌ها دشمنی علیه مکتب، مذهب و رهبر ما زیاد شده است، به همین منظور یکسری از اقدامات را در برخورد با مفاسد مسئولان انجام می‌دهم که حتی در برخی موارد تهدید شده‌ام. تقریبا هر روز خدمت رسانی به پابرهنه‌ها، نیازمندان و مستضعفین را انجام می‌دهم، اگر هم آن فیلم ورزشی را می‌گذارم، درباره تقابل با دشمن است، «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم». من افتخار می‌ کنم که جلوی یک بچه یتیم هم زانو می‌زنم و هم دستش را می‌بوسم. اینگونه نیست که من این فیلم را برای دیده شدن گذاشته باشم، به اندازه کافی معروف هستم، منتها این فیلم برای دشمنان بیرونی، منافقین درونی و دعوت جوانان عزیز به ورزش آن هم با انگیزه انقلابی است، دربرگیرنده پیام بود.

وی افزود: در عین اینکه دست ضعفا را می‌گیریم، مچ خیلی از نااهلان و نامردان هم می‌گیریم؛ یعنی کسانی که نسبت به این انقلاب خیانت می‌کنند. برخی از افراد در لباس حاکمیتی هستند، اما به جای خدمت خیانت می‌کنند. فریاد علنی‌ من روبه مسئولان است و بدون هیچ گونه ملاحظاتی روی منبر درباره مفاسد اقتصادی، بانکی و ...  فریاد می‌ زنم.

حجت الاسلام بی‌ آزار تهرانی با توجه به اتفاقات اخیر در خصوص بدحجابی و بی حجابی در خیابان انقلاب و یاسر خاطر نشان کرد: در بحث بی‌حجابی و اتفاقات اخیر در خیابان‌های تهران به شکل صریح گفته‌ ام، من تقریبا همه دست‌ نشانده‌های این جریان را به اسم می‌ شناسم و اعلام کرده‌ ام که اگر دست از این کار‌ها برندارند، به اسم رسوایشان می‌ کنم. این بحث و پیام‌ها یعنی تقابل جدی و مبارزه است و بدانند که ما برای این انقلاب و خون شهدا، شاه‌رگمان را گذاشتیم و مهیای مبارزه‌ ایم و تا نفس آخر ایستاده‌ ایم.

فیلم مشت زنی حجت الاسلام احسان بی‌ آزار تهرانی

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/6004/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو