«سینما»یی که علاقه به «سرگروه»ی ندارد!

مدیر سینما ماندانا: سینمای ما اگر سرگروه نباشد می توانیم مانور بیشتری بدهیم

مدیر سینما ماندانا:  سینمای ما اگر سرگروه نباشد می توانیم مانور بیشتری بدهیم
calendar سه شنبه 22 اسفند 1396 در 10:33
آینه نیوز: به گفته محمدقاصد اشرفی مدیر سینما ماندانا، این سینما بعد از اکران نوروزی از سرگروهی انصراف می دهد.

آینه نیوز: به گفته محمدقاصد اشرفی مدیر سینما ماندانا، این سینما بعد از اکران نوروزی از سرگروهی انصراف می دهد.

به گزارش مهر، محمد قاصداشرفی رییس انجمن سینماداران و مدیر سینما ماندانا درباره سرگروهی این سینما در سال ۹۷ که به تازگی از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است، بیان کرد: سینما ماندانا بر خلاف میل باطنی من برای اکران نوروزی، به عنوان یکی از سرگروه ها انتخاب شد اما این امر هم به این شرط صورت گرفت که بعد از اکران نوروزی از سرگروهی کناره گیری کند از همین رو پس از اکران نوروز از سرگروهی انصراف می دهیم.

وی درباره دلیل این تصمیم توضیح داد: این سینما در منطقه ای واقع شده است که بنا به نیاز اهالی منطقه آثار متنوع را به نمایش می گذارد و بیش از ۹۸ درصد از فیلم ها می توانند در ماندانا به نمایش گذاشته شوند ولی وقتی به عنوان سرگروه انتخاب می شود، سالن های آن تنها به یک فیلم اختصاص پیدا می کند در حالی که سالن های این سینما این ظرفیت را دارند که برای مثال سه فیلم را به نمایش بگذارند.

این سینمادار افزود: وقتی سینما ماندانا سرگروه می شود امکان نمایش دیگر فیلم ها وجود ندارد و این وضعیت در صورتی بدتر می شود که فیلم ضعیفی به سرگروهی این سینما به نمایش در آید و در این صورت سالن ها عملا خالی می مانند که از نظر اقتصادی به صرفه نیست. سینمای ما اگر سرگروه نباشد می توانیم فیلم های پرفروش را به نمایش بگذاریم، مانور بیشتری بدهیم و از فیلم های مختلفی استفاده کنیم.

رییس انجمن سینماداران با بیان اینکه در حال حاضر مذاکراتی در حال انجام است تا سینمای دیگری جایگزین ماندانا به عنوان سرگروه شود، اظهار کرد: البته پیشتر هم چارسو برای سرگروهی در نظر گرفته شده بود ولی این سینما به دلیل برگزاری جشنواره های مختلف از این امر انصراف داد. این نکته را هم باید عنوان کنم که مسئولیت سرگروهی بسیار سنگین است چرا که سینماداران ضمن مراقبت از فیلم ها باید به مقررات سرگروهی پایبند باشند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5993/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو