سومین بازار آثار هنری در 3 شهر برپا می شود

سومین بازار آثار هنری در 3 شهر برپا می شود
calendar دوشنبه 21 اسفند 1396 در 15:11
آینه نیوز: سومین بازار آثار هنری به صورت همزمان در تهران، مشهد و اهواز با نمایش ۳ هزار و ۲۰۰ اثر از ۵۳۲ هنرمند و با قیمت واحد ۹۰۰ هزار تومان در اسفند برگزار می شود.

آینه نیوز: سومین بازار آثار هنری به صورت همزمان در تهران، مشهد و اهواز با نمایش ۳ هزار و ۲۰۰ اثر از ۵۳۲ هنرمند و با قیمت واحد ۹۰۰ هزار تومان در اسفند برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بازار آثار هنری با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در نقاط مختلف کشور برگزار می شود که البته ۲ دوره آن در تهران برگزار شده است. اولین دوره بازار آثار هنری شهریور ۹۵ در خانه هنرمندان ایران برپا شد که آثار با قیمت واحد ۵۰۰ هزار تومان عرضه شدند. دومین دوره بازار آثار هنری مرداد سال ۹۶ در خانه هنرمندان برگزار شد و همه آثار با قیمت واحد ۷۵۰ هزار تومان به فروش گذاشته شد. حال بازار آثار هنری در گام سوم خود در شهرهای تهران، مشهد و اهواز برگزار می شود.

عبدالرحیم سیاهکارزاده مدیر موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درباره سومین بازار آثار هنری که این بار در سه نقطه از کشور برگزار می شود، گفت: متولی اصلی بازارهای هنری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به منظور خرید آثار هنری و فرهنگسازی در این زمینه برگزار می کند. ایده فرهنگی این بازارها از سوی جمشید حقیقت شناس ارائه شده است، مدیر اجرایی بازار تهران که در خانه هنرمندان برگزار می شود، سیدحسین محمدپور و مدیر اجرایی بازار مشهد و اهواز، سیده عاطفه نبی زاده است.

وی با بیان اینکه افتتاحیه گالری انجمن تجسمی اهواز سه شنبه ۲۲ اسفند با بازار هنری است، افزود: مراسم افتتاحیه بازار آثار هنری اهواز سه شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۸ با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، استاندار اهواز و جمعی از مدیران ادارات تابعه استانی برگزار می شود.

جمشید حقیقت شناس کیوریتور سومین دوره بازار آثار هنری با بیان اینکه در این دوره آثار نقاشی، عکس و تصویرسازی به دبیرخانه بازار آثار هنری ارسال شده است، عنوان کرد: تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ اثر از ۵۳۲ هنرمند تجسمی به دبیرخانه بازار هنری ارسال شده است و قیمت همه آثار برای ارایه در بازار، ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است و کوچکی و بزرگی آثار تأثیری در قیمت آنها نخواهد داشت. وی در مورد برپایی بازارهای هنری در شهرهای مشهد، اهواز و تهران بیان کرد: بازار آثار هنری مشهد از ۱۰ الی ۱۵ اسفندماه ۳۳۰ اثر از ۱۰۴ هنرمند را در گالری چارسوق به نمایش گذاشته شد. حقیقت شناس در ادامه گفت: بازار هنری اهواز از ۲۲ الی ۲۷ اسفند، ۳۳۶ اثر از ۱۰۰ هنرمند را در گالری انجمن تجسمی اهواز برای فروش ارایه می کند و بازار هنری تهران نیز از ۲۳ الی ۲۵ اسفند، ۴۲۶ اثر از ۱۶۵ هنرمند را در تمامی گالری های خانه هنرمندان ایران به نمایش می گذارد.

سیده عاطفه نبی‌زاده مدیر اجرایی بازار آثار هنری مشهد و اهواز، در پایان در مورد برپایی این بازار در مشهد که به پایان رسیده و میزان فروش آن گفت: تاکنون نمایشگاهی با کیفیت آثار هنری که در گالری چارسوق به نمایش گذاشته شد، در مشهد برگزار نشده بود و تلاش مان این بود بتوانیم با تاکید بر توسعه فرهنگی، این آثار هنری را به سبد کالای مردم اضافه کنیم. هنوز میزان فروش آن مشخص نشده است چون هنوز میزان فروش جمع بندی نشده و یکسری کارها به صورت تعهدی فروش رفته است.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5985/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو