معاون سیمای رسانه ملی وعده داد؛

سال آینده ۱۷ سریال مربوط به ریشه های انقلاب و جمهوری اسلامی داریم

سال آینده ۱۷ سریال مربوط به ریشه های انقلاب و جمهوری اسلامی داریم
calendar یکشنبه 20 اسفند 1396 در 16:05
آینه نیوز: نشست اعلام برنامه های سیما در نوروز ۹۷ امروز ۲۰ اسفند در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

آینه نیوز: نشست اعلام برنامه های سیما در نوروز ۹۷ امروز ۲۰ اسفند در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. به گزارش مهر، نشست اعلام برنامه ها و سریال های نوروزی سیما در سال ۹۷ امروز یکشنبه ۲۰ اسفند با حضور مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی و همچنین مدیران شبکه های تلویزیونی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. علیرضا برازش، محمدرضا جعفری جلوه، محمد احسانی، مجید زین العابدین، محمد سرشار، علی حمیدی قایم مقام مرکز سیمافیلم از جمله مدیران شبکه های تلویزیونی در این مراسم بودند.

مرتضی میرباقری معاون سیما در ابتدای این نشست با اشاره به ارائه گزارشی از برنامه های نوروز ۹۷ بیان کرد: ما مثل هر سال برنامه ریزی داریم که البته امسال قوی تر است، در همه ساختارها برنامه هایی نو تدارک دیده شده است. وی با اشاره به اتفاقاتی در سال ۹۶ ادامه داد: برگزاری انتخابات انرژی زیادی از رسانه ملی گرفت تا مردم در انتخابات شرکت کنند. برگزاری انتخابات در رسانه ملی به گونه ای بود که از هزینه های مرسوم جلوگیری شد و رادیو و تلویزیون مهمترین منبع برای مردم بود و انتخابات با شکوه برگزار شد. میرباقری افزود: مردم در ۲۲ بهمن نشان دادند که پای انقلاب خود ایستادند و رسانه ملی نقش مهمی در این حضور بزرگ ایفا کرد. در اربعین هم که بزرگترین راهپیمایی بشریت است نقش رسانه ملی بی بدیل بود، چه مناسبت های ملی و چه مناسبت های مذهبی به خوبی برگزار شد. وی گفت: کفه تولیدات ما بر کارهای تامینی چیرگی پیدا کرد که در ساختارهای مختلف این اتفاق افتاد و می توان گفت موتور برنامه های تولیدی که تقریبا خاموش شده بود با شتاب خوبی پیش رفت. در عرصه کارهای نمایشی می توان گفت همه بزرگان سریال ساز امروز درگیر هستند. سریال هایی که بیش از ۲ دهه متوقف بود با شتاب در حال حرکت است. ما امروز در حوزه نمایشی سه باکس نمایشی را که تعطیل بودند و یا کارهای تامینی پخش می کردند وارد تولید کردیم و شبکه پنج و شبکه نسیم هم اصافه شدند.

معاون سیمای رسانه ملی ادامه داد: شهرک غزالی آنقدر درگیر است که سریال ها برای کار در آنجا باید نوبت بگیرند. زمانیکه ما کار خود را شروع کردیم حدود ۱۲۰۰ نفر از هنرمندان فعال بودند و الان می توان گفت حدود ۸ هزار هنرمند فعال هستند و امیدواریم در آینده این عدد به ۱۲ هزار نفر برسد. میرباقری تأکید کرد: سال آینده ۱۷ سریال مربوط به ریشه های انقلاب و جمهوری اسلامی روی آنتن می بریم. ما تصمیم گرفتیم جشنواره های شبکه ای داشته باشیم و هر شبکه مسئولیت دارد که یک جشنواره درباره نماز، مسجد، سلامت، مستند و طنز روی آنتن ببرد.

وی افزود: در سال ۹۷ تعداد ۹ شبکه برنامه نوروزی داریم و ۷۸ قسمت سریال تولیدی، ۲۳۲ قسمت سریال تأمینی، ۲۷۴ فیلم سینمایی، ۳۷۰ قسمت مستند، ۶۰۰ قسمت انیمیشن، ۳۰۰ قسمت مسابقه، ۴۵۶ قسمت برنامه ترکیبی، ۹۰ قسمت برنامه گفتگو محور، ۲۰۹ قسمت برنامه معارفی و ۱۱۳ قسمت برنامه مرتبط راهیان نور پخش می شود.

معاون سیمای رسانه ملی یادآور شد: نوروز مصادف است با شهادت امام هادی (ع) و قاعدتا برنامه ها باید با آن زمان مناسبت داشته باشد و چون سفرهای مردم از چند روز مانده به نوروز شروع می شود از هفته دیگر برنامه های ما شروع می شود و اکثر شبکه ها از ۲۹ اسفند برنامه های خود را روی آنتن می برند. میرباقری در پایان این بخش از نشست گفت: خوشبختانه از امسال تا ۶ سال آینده دهه اول نوروز مصادف است با ماه رجب و شعبان متقارن است و ایام میلاد در این ماه ها با نوروز مقارن است.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5970/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو