نگاه کارگردان فیلم سینمایی «مرگ استالین» نسبت به ممنوعیت نمایش فیلمش در روسیه

توقیفی که بهترین تبلیغ برای فیلم می شود!

توقیفی که بهترین تبلیغ برای فیلم می شود!
calendar یکشنبه 20 اسفند 1396 در 08:48
آینه نیوز: آرماندو یانوکی، کارگردان فیلم سینمایی «مرگ استالین»، محصول فرانسه و انگلستان که اکران بین‌ المللی آن از جمعه، ١٨ اسفند آغاز شده است، روز شنبه با نوشتن سرمقاله‌ ای در نیویورک‌ تایمز به توقیف فیلمش در روسیه اعتراض کرد.

آینه نیوز: آرماندو یانوکی، کارگردان فیلم سینمایی «مرگ استالین»، محصول فرانسه و انگلستان که اکران بین‌ المللی آن از جمعه، ١٨ اسفند آغاز شده است، روز شنبه با نوشتن سرمقاله‌ ای در نیویورک‌ تایمز به توقیف فیلمش در روسیه اعتراض کرد. 
به گزارش «شرق»، این فیلم‌ساز ایتالیایی‌ تبار اسکاتلندی مقاله‌ اش را با این طعنه به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا آغاز کرده است: «وزیر فرهنگ روسیه نمایش فیلم جدید من؛ «مرگ استالین» را ممنوع کرده است. او گفته که طنز فیلم من بخشی از توطئه غرب برای بی‌ثبات‌ کردن کشور است. اکنون زمان انتخابات ریاست‌ جمهوری روسیه فرا رسیده است و همه ما می‌ دانیم که ولادیمیر پوتین چه قاطعانه با هرگونه ایده دخالت هر کسی در انتخابات هر کشور خارجی چقدر مخالف است. این شد که فیلم من به فهرست سیاه رفت و هیچ‌ کس در روسیه رسما مجاز به دیدن آن نیست».
یانوکی نیش‌ و‌ کنایه‌ هایش را در پاراگراف بعدی مقاله متوجه دستگاه سانسور روسیه کرد و گفت «یک تبریک خشک‌ و‌ خالی هم کافی بود، ولی دوستان روس این گروه فیلم‌ سازی را که این‌همه برای یک پوستر ناقابل زحمت کشیده بودیم، شرمنده کردند و با توقیف فیلم، یک تبلیغ و کمپین بازاریابی درست‌ و‌ حسابی و مجانی در اختیارشان گذاشتند! من مدام به بچه‌ های صنعت سینما می‌ گفتم که تبلیغ فقط در صورتی مؤثر است که به خرید هرچه بیشتر محصولاتی که می‌ خواهید بفروشید، منجر شود و البته چون محصول من توقیف شده است، طبق تعریف امکان فروش آن نیست». وی با وجود ابراز خوشحالی از تبلیغ مجانی فیلمش نوشت: «اما این اقدام به سانسور خوشحالی ندارد؛ واقعا غم‌ انگیز است که در دنیای ارتباطات فوری و انتشار بلافاصله که در حد هرج‌ و مرج اطلاعات است، هنوز کسانی هستند که فکر می‌ کنند توقیف‌ کردن چیزی که با مذاقشان سازگار نیست، کار درستی است. اینکه آن افراد فیلمی در استهزای سانسور را توقیف می‌ کنند، به اندازه کافی کنایه‌ آمیز است». 
در فیلم «مرگ استالین» از‌ دنیا‌رفتن ناگهانی دیکتاتور مخوف اتحاد‌ جماهیر ‌شوروی نقطه آغاز ماجراهای مضحکی است که همه فرماندهان امنیتی و زیردست‌های ناباور او را به‌ جان‌ هم می‌ اندازد. این فیلم کمدی سیاهی بر اساس رویدادهای واقعی درون هیئت حاکمه شوروی پس از مرگ استالین و اقتباس از کتابی به همین نام به قلم فابین نوری و تی‌ یری رابین است با بازی اولگا کوریلنکو، آندری رایسبورو، جیسن آیزاکز، استیو بوشمی، روپرت فرند و جفری تامبور.

ولادمیر مدینسکی، وزیر فرهنگ روسیه روز سه شنبه ۲۳ ژانویه گفته بود: «وزارت فرهنگ چندین شکایت در مورد این فیلم دریافت کرده است و به همین علت مجوز اکران عمومی آن از سوی این وزارتخانه لغو شد.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5958/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو