آشتی «رادیو با تلویزیون» در زمینه «فعالیت گویندگان»

آشتی «رادیو با تلویزیون» در زمینه «فعالیت گویندگان»
calendar شنبه 19 اسفند 1396 در 16:37
آینه نیوز: معاون صدا اعلام کرد که همکاری مجریان و گویندگان رادیو با تلویزیون مثل گذشته ممنوع نیست.

آینه نیوز: معاون صدا اعلام کرد که همکاری مجریان و گویندگان رادیو با تلویزیون مثل گذشته ممنوع نیست.

به گزارش ایسنا، بسیاری از مجریان موفق این روزهای تلویزیون، زمانی از گویندگان رادیو بودند که پس از اینکه در صدا خوش درخشیدند، مسائلی چون دستمزدهای پایین در رادیو و همچنین جذابیت‌های تصویری رسانه‌ای مانند تلویزیون، آنها را به سمت کار در سیما سوق داد.

در مقطعی مدیران ارشد رادیو به جد اعلام کردند که با کوچ هنرمندانشان به رسانه‌ی برادر، تلویزیون مخالف هستند و یکی از علت‌ها را بر هم خوردن ذهنیت شنوندگانی اعلام کردند که مدت‌ها با صداهای مورد علاقه خود خو گرفته بودند و از صاحبان آنها، تصوری در ذهنشان شکل گرفته بود.

مدیران وقت صدا اعتقاد داشتند اگر گوینده‌ای تلویزیون را به رادیو ترجیح دهد، دیگر نباید به رادیو بازگردد. این دستورالعمل که با نگاه تخصصی به تعریف دو رسانه شکل گرفته بود، طبیعتا با واکنش‌ها و البته انتقادهایی از سوی کارشناسان و فعالان حوزه گویندگی و اجرا هم همراه بود و هر دو رسانه و مخاطبانشان را از حضور همزمان استعدادها محروم می‌کرد. با این حال ممنوعیت همکاری گویندگان رادیو با تلویزیون تا سال‌ها به شدت اعمال می‌شد و هیچگاه رویکردی متفاوت با آن رسما اعلام نشده بود؛ هرچند در ادامه، به طور جسته و گریخته مواردی را شاهد بودیم که این رفت و آمد رسانه‌ای گویندگان و مجریان در آن شکل گرفت و البته ادامه‌دار نبود. 

تا اینکه امروز ـ شنبه ـ ۱۹ اسفند ماه معاون صدا در نشست برنامه‌های نوروزی رادیو رسما اعلام کرد که محدود کردن گویندگان و مجریان به رادیو کار درستی نیست و دیگر مثل گذشته نیست که این رفت و آمد ممنوع باشد.

او اظهار کرد: رادیو این افتخار را دارد که مرکز توانمند پرورش نیروهای باسواد در بخش‌های دیگر سازمان صداوسیماست.

شاه‌آبادی البته این نکته را هم یادآور شده است که تا جایی که این روند رفت و آمد مجریان و گویندگان، به رادیو آسیب نزند، نگاه تربیت نیرو در رادیو و همکاری با تلویزیون ادامه دارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5952/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو