اعلام تاریخ آغاز «سومین عیدانه کتاب»

 اعلام تاریخ آغاز «سومین عیدانه کتاب»
calendar چهارشنبه 16 اسفند 1396 در 15:21
آینه نیوز: سومین دوره عیدانه کتاب از سه‌ شنبه 22 اسفند در شهرستان‌ ها و از جمعه 25 اسفند در تهران کار خود را آغاز می‌ کند.

آینه نیوز: سومین دوره عیدانه کتاب از سه‌ شنبه 22 اسفند در شهرستان‌ ها و از جمعه 25 اسفند در تهران کار خود را آغاز می‌ کند. به گزارش ایبنا، مطابق با اعلام موسسه خانه کتاب؛ طرح «عیدانه کتاب» از 22 اسفندماه در شهرستان‌ها و 25 اسفندماه در تهران آغاز می‌شود و تا 12 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت.

مطابق با اخبار پیشین و اظهارات نیکنام حسینی‌پور؛ سرپرست موسسه خانه کتاب، برگزاری سومین دوره عیدانه کتاب بعد از کارشناسی و اعمال برخی اصلاحات محقق شده است.
در این دوره از طرح عیدانه کتاب دوست داران کتاب می‌توانند کتاب‌های حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان را با 20 درصد تخفیف درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو خریداری کنند. نکته قابل توجه در این دوره، توجه ویژه برگزارکنندگان به کتاب‌فروشان شهرستانی است که با این رویکرد، عیدانه کتاب برای شهرستان‌ها، سه روز زودتر از تهران آغاز می‌شود.
در عیدانه کتاب سال دوره قبلی، ۷۴۱ کتاب‌فروشی در طرح ثبت‌نام کردند که از این میان، ۵۷۵ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و ۱۶۶ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها مستقر بودند و این میزان در مقایسه با دوره اول «عیدانه کتاب» که با مشارکت ۳۷۶ کتاب‌فروشی برگزار شد، مشارکت دو برابری کتاب‌فروشان را نشان داد.
همچنین طبق آمار، در دومین طرح عیدانه کتاب که از 15 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 برپا شد،  ۵۴۴  هزار  و ۸۹۶ عنوان کتاب به فروش رسیده است که از مجموع کل این کتاب‌ها، کتاب‌های حوزه عمومی با ۳۸۲ هزار و ۱۶۴ عنوان و  کتاب‌های حوزه کودک با ۱۳۴ هزار و ۱۲۸ عنوان  و کتاب‌های حوزه دانشگاهی با ۲۸ هزار و ۶۰۴ عنوان مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5933/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو