«سالنامه تئاتر ایران» منتشر شد

«سالنامه تئاتر ایران» منتشر شد
calendar چهارشنبه 16 اسفند 1396 در 08:05
آینه نیوز: در آستانه سال نو، «سالنامه تئاتر ایران» با به‌روزرسانی منابع، مستندات تئاتر و اسامی بیش از 8000 هنرمند فعال سراسر کشور برای سال 1397 منتشر شد.

آینه نیوز: در آستانه سال نو، «سالنامه تئاتر ایران» با به‌ روزرسانی منابع، مستندات تئاتر و اسامی بیش از 8000 هنرمند فعال سراسر کشور برای سال 1397 منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با اعلام این خبر مهمترین عناوین محتوایی این سالنامه را معرفی گروه های نمایشی استان ها، روزشمار تولد هنرمندان تئاتر، تاریخچه تئاتر جهان و ایران، معرفی سالن ها و تالارهای نمایشی، فصل کوچ، عکس های برگزیده اجراهای تئاتری و رویدادهای نمایشی برشمرد.

وی با اشاره به تخصیص صفحاتی به معرفی زمانی و مکانی تئاترهایی که در سال ۱۳۹۶ به صحنه رفته اند خاطر نشان کرد: ضرورت انتشار چنین سالنامه ای بیش از کارکرد تقویمی آن، بهره مندی مخاطبان تئاتر از اطلاعات و منابع در دسترسی است که می تواند نیازمندی های عام‌ مخاطبان خود را برآورده نماید. بهداروند با اشاره به ضرورت انعکاس چنین مجموعه ای که در شناخت و ترویج تئاتر خاصه در نظرگاه مدیران و مسئولین موثر است اظهار امیدواری کرد با توزیع این سالنامه در روزهای آتی، در هر صفحه از آن خبر خوشایندی از این هنر کهن ثبت و ضبط گردد. مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با قدردانی از علی اکبر عبدالعلی زاده دبیر تهیه و تولید این سالنامه، از حمایت و همراهی مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و همکاران ستادی این‌ مرکز که در انتشار شکلی و محتوایی سالنامه تلاش صادقانه ای داشتند سپاسگزاری کرد.

بنابر این گزارش بخش معرفی اعضای تمامی گروه‌های نمایشی ثبت‌شده تئاتر ایران که بیش از 500 گروه را شامل می‌شود و اعضای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور از ویژگی جدید پنجمین سالنامه تئاتر ایران به شمار می‌رود.

سالنامه تئاتر ایران آثار و احوال یک سال تئاتر را با انتشار عکس‌های مهم‌ترین نمایش‌های کشور رویدادهای ملی و بین‌المللی تئاتر ایران به تصویر کشیده است. گاه‌نامه تئاتر، تاریخ اجمالی تئاتر جهان. زادروز هنرمندان تئاتر، سالروز درگذشت هنرمندان فقید، کتاب‌نگاری تئاتر ایران، فهرست آثار اجرای شده سال 1396، فهرست تماشاخانه‌های خصوصی، معرفی سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش را می‌توان به‌عنوان بخش‌های متنوع و کاربردی این سالنامه نام برد.

در شناسنامه این سالنامه با معرفی یک رایانامه‌ از پژوهشگران، سرپرستان گروه‌های نمایشی، مراکز و اماکن تئاتری و مخاطبان حرفه‌ای تئاتر درخواست شده است نظرات، اصلاحات و اطلاعات تکمیلی خود را جهت درج در سالنامه آتی ارسال نمایند.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5919/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو