«کدام حزب برنده می‌ شود؟» با قلم طنازانه عزیز نسین در بازار کتاب

«کدام حزب برنده می‌ شود؟» با قلم طنازانه عزیز نسین  در بازار کتاب
calendar یکشنبه 13 اسفند 1396 در 10:20
آینه نیوز: «کدام حزب برنده می‌ شود» مجموعه‌ ای از داستان‌ های عزیز نسین است که داود وفایی آن را انتخاب و ترجمه کرده است.

آینه نیوز: «کدام حزب برنده می‌ شود؟» مجموعه‌ ای از داستان‌ های عزیز نسین است که داود وفایی آن را انتخاب و ترجمه کرده است. به گزارش ایبنا، پیش از این کتاب از همین نویسنده کتاب‌ های مگه تو مملکت شما خر نیس؟ محمود و نگار و دیوانه‌ ای بالای بام توسط انتشارات ققنوس منتشر شده است.

عزیز نسین معتقد است: «تنها طنزی را طنز واقعی می‌دانم که به سود مردم باشد؛ چیزی که مرا به طنزنویسی کشاند، شرایط ناگوار روزگار بود... خلاصه این‌که طنز نوعی بروز خشمِ فروخورده است که ریشه در محرومیت و فقر دارد...»

«کدام حزب برنده می‌ شود؟»، «صوری و تشریفاتی»، «قرار است برای ما مهمان آمریکایی بیاید»، «این‌ ها درد ماست»، «بچه‌ها را نگریانید»، «یک دسته جعفری»، «اونیفرم»، «ساعت‌های شهری»، «نازک نارنجی»، «اولین حرف الفبا»، «خانه دنج و ساکت»، «کفش تنگ»، «پالتوی نماینده مجلس»، «گربه چرا گریخت؟»، «درِ مینی‌ بوس»، «درس اخلاق» و «خواب ترسناک» عنوان‌های داستان‌های این کتاب هستند.

در بخشی از متن کتاب طنازانه «کدام حزب برنده می شود؟» آمده است: «فیلمسازان وطنی می‌گویند: «تماشاچیان ما اگر در سینما زارزار گریه نکنند، پولی را که برای بلیت داده‌اند حلال نمی‌کنند.»
از نظر من هم درست است. ما هم خندیدن را خوب بلدیم هم گریه کردن را. حد وسطی هم ندارد. به همه کسانی که در حال عبور و مرورند نگاه کنید. صورت‌ هایشان یا کاملا گریه‌ دار است یا مانند دانه‌ های ذرت در میان آتش، قهقهه می‌ زند...»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5892/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو