موسیقی متن فیلم های ایرانی در قالب آلبومی از «سامان احتشامی» منتشر گردید

موسیقی متن فیلم های ایرانی در قالب آلبومی از «سامان احتشامی» منتشر گردید
calendar یکشنبه 06 اسفند 1396 در 12:04
آینه نیوز: موزیسین و پیانیست باسابقه حوزه موسیقی در کشور نخستین آلبوم موسیقی فیلم‌های خود را روانه بازار موسیقی کشور کرد.

آینه نیوز: موزیسین و پیانیست باسابقه حوزه موسیقی در کشور نخستین آلبوم موسیقی فیلم‌های خود را روانه بازار موسیقی کشور کرد.

به گزارش «موسیقی ما»، سامان احتشامی نخستین آلبوم موسیقی فیلم‌ هایی را که آهنگسازی کرده است را به همت مرکز موسیقی بتهوون روانه بازار نشر موسیقی در کشور کرد و موسسه «آوای باغ مهر» نیز صاحب امتیاز این اثر است. در متنی که در داخل بسته بندی این اثر منتشر شده، آمده: «از یکصد و سی دقیقه موسیقی‌های ساخته شده توسط سامان احتشامی برای فیلم‌های سینمایی در مدت پانزده سال، هفتاد دقیقه موسیقی خالص(یعنی دارای شخصیت ملودیک و مستقل ازافکت‌ها و با صداهای زمینه)، جداسازی شده است. این حاصل جهار هزار و دویست ثانیه عاشقانه سازی در این پانزده سال است.»

موسیقی فیلم‌ هایی چون: «این ترانه عاشقانه نیست (اثر رحمان رضایی)، رستگاری در هشت و بیست دقیقه (اثر سیروس الوند)، شکاف (اثر منوچهر اسلامی)، خط ساغر (اثر سعید پورشعبانی)، شازده کوچولو (اثر نورالدین زرین کلک)و... در این مجموعه گنجانده شده است.
 تعریف سامان احتشامی از «موسیقی فیلم» نیزدر نوع خود جالب توجه است و این موزیسین معتقد است: « موسیقی فیلم به صدایی گفته می‌شود که روی یک فیلمی قرار بگیرد و شما آن صدا را نشنوید و فیلم را ببینید و وقتی که این صدا را از روی فیلم بردارند شما آن فیلم را نبینید و موسیقی فیلم به فیلم کمک کند.»

سامان احتشامی 9 اثر دیگر در دست انتشار داشت که 3 اثر آن از تابستان 96 روانه بازار شده است. «همایون‌های همایون»، «گریبان»(با علی عمرانی) و موسیقی فیلم‌های این موزیسین و 6 اثر دیگر این هنرمند نیز به مرور روانه بازار نشر خواهند شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5836/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو