معرفی کتاب؛

انتشار کتابی پیرامون «سینمای گدار»

انتشار کتابی پیرامون «سینمای گدار»
calendar دوشنبه 30 بهمن 1396 در 15:31
آینه نیوز: «گدار» همچنان پادشاه فیلمسازان زنده سینما است و همچنان همچون یک جوان عاشق و یک تجربه گرا به دنبال کشف جهان از میان لایه های تصویری است. این روزها کتاب دیگری درباره «سینمای گدار» به بازار آمده و «سرنوشت(های) سینما» توسط «بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه» منتشر گردیده است.

آینه نیوز: «گدار» همچنان پادشاه فیلمسازان زنده سینما است و همچنان همچون یک جوان عاشق و یک تجربه گرا به دنبال کشف جهان از میان لایه های تصویری است. این روزها کتاب دیگری درباره «سینمای گدار» به بازار آمده و «سرنوشت(های) سینما»(سه گفت و گو با ژان لوک گدار) توسط «بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه» منتشر گردیده است.

به گزارش آینه نیوز، در بخشی از پیش درآمد کتاب به قلم مترجم-مینو ابوذر جمهری- آمده است: «این کتاب نه درباره موج نو است نه حتی آن‌قدرها درباره سینما یا کلیت آن. مجموع سه مصاحبه از گدار است از وقتی مشغول تدوین فیلم در ستایش عشق بوده تا بعدتر که آن را اکران کرده است، و این همه در آستانه هزاره سوم یا سده بیست‌ویکم میلادی؛ سده و هزاره‌ای که دست کم تا اینجا چندان به مراد دلِ مصلحان و خیراندیشان و دوستدارانِ انسان و انسانیت که دنیا را از این‌ها برای انسان می‌خواسته‌اند نگذشته است.»

چند سال پیش کتاب دیگری با عنوان «گفت و گوهای گدار» هم ترجمه و به بازار نشر آمده بود.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5793/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو