موضع گیری «حاتمی کیا» نسبت به داوران جشنواره فیلم فجر و پاسخ به انتقادات؛

«به وقت شام»ی که می خواست گزگ به دست غریبه ها ندهد

«به وقت شام»ی که می خواست گزگ به دست غریبه ها ندهد
calendar دوشنبه 30 بهمن 1396 در 12:18
آینه نیوز: در مراسمی با عنوان «حنجره سرخ» که شب گذشته(یک شنبه 29 بهمن) در پردیس ملت برگزار شد، ابراهیم حاتمی کیا نسبت به داورانی که تازه ترین فیلمش را به سیمرغ رساندند، موضع گرفت!

آینه نیوز: در مراسمی با عنوان «حنجره سرخ» که شب گذشته(یک شنبه 29 بهمن) در پردیس ملت برگزار شد، ابراهیم حاتمی کیا نسبت به داورانی که تازه ترین فیلمش را به سیمرغ رساندند، موضع گرفت!

به گزارش خبرآنلاین، در بخشی از این مراسم، کارگردان فیلم «به سوی شام» برای اولین بار پاسخ انتقادات صورت گرفته درباره سخنان تندش در اختتامیه جشنواره فجر امسال را داد و گفت: «در حالی که در آن مراسم من تنها سه دقیقه صحبت کردم، این روزها می‌ بینم که در رسانه‌ ها چه طوفانی به پا شده است. وقتی بالای صحنه اختتامیه جشنواره فجر، آن حرف‌ ها را می‌زدم،۲۰ ثانیه قبلش تصوری نداشتم که آنها را بگویم. حالا چه اتفاقی پیش آمده که یکی می‌ خواهد من‌ را به چپ و راست وصل کند یا این‌ که دست به افشاگری بزند. نمی‌ دانم نان چه کسانی را از سر سفره‌ شان برداشته‌ ام که این طور خشمگین شده‌ اند.»

حاتمی کیا درباره داوری های جشنواره فیلم فجر گفت: «واقعا معتقدم کسانی باید داور جشنواره فیلم فجر ‌شوند که التزام‌ شان را به آرمان‌های انقلاب بگویند؛ در این زمینه تعارف نداریم. مثل شرکت در انتخابات است و وقتی زمان انتخابات می‌ شود می‌ پرسند شما به انقلاب و رهبری التزام دارید یا نه.» وی افزود: «دیروز که به مشهد رفته بودم، زینبیون، فاطمیون و حیدریون هم بودند. همان‌ جا گفتم که در «به وقت شام» خیلی به حضور این نیروها پرداخته نشده است اما در این زمینه حرف‌ های ناگفته زیادی دارم. خیلی تلاش کردم که فیلم «به وقت شام» طوری باشد تا گزک دست غریبه ها ندهد؛ این هم از غربت ماست که باید یک چیزهایی را نگفت و الان وقت آن نیست.»

کارگردان فیلم «به وقت شام» ادامه داد: «من با همکاران خودم هیچ حرف و بحثی ندارم، چرا که اصرار دارم نگاهم فارغ از نگاه‌ های صنفی باشد چون مساله بزرگتر از این حرف‌ هاست که بخواهم گرفتار مسائل صنفی شوم. اینجا (سینما) مسیر گذر و یک وسیله است و هر کس بماند عاقبت‌ بخیری ندارد؛ جز شهرت و کف و دست و هورا. بعد هم فراموشت می‌ کنند اما خدا کند آن سوی آب دست‌ مان را بگیرند و سرمان بالا باشد.» او با بیان این‌ که هنوز خود را در حال مشق کردن سینما می‌ داند، گفت: «فیلم «به‌ وقت شام» ذره‌ای است از آن‌ چه در منطقه شام، سوریه و عراق گذشته است و آن را اثری عجیب و غریب نمی‌ دانم.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5786/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو