نامه گلایه آمیز کارگردان «کله سرخ» نسبت به اکران نامناسب برخی فیلم ها در گروه «هنر و تجربه»؛

وقتی خالتورها جای آثار تجربی را می گیرند!

وقتی خالتورها جای آثار تجربی را می گیرند!
calendar یکشنبه 29 بهمن 1396 در 11:31
آینه نیوز: کریم لک زاده؛ نویسنده و کارگردان جوان سینما که هم اینک فیلم سینمایی «کله سرخ» را در اکران گروه «هنر و تجربه» دارد، طی نامه ای خطاب به شورای سیاستگذاری هنر و تجربه نسبت به اکران نامناسب برخی فیلم ها در این گروه گلایه کرد.

آینه نیوز: کریم لک زاده؛ نویسنده و کارگردان جوان سینما که هم اینک فیلم سینمایی «کله سرخ» را در اکران گروه «هنر و تجربه» دارد، طی نامه ای خطاب به شورای سیاستگذاری هنر و تجربه نسبت به اکران نامناسب برخی فیلم ها در این گروه گلایه کرد.

به گزارش مهر، در بخشی از نامه کریم لک زاده آمده است: «در نامه پیشین سوال مهمی داشتم که چرا در سال گذشته وقتی جشنواره فجر امکان نمایش تک سانسی و بدون رقابت را به فیلم‌های متقاضیِ پذیرفته نشده در بخش هنر و تجربه داشت شما باز همان فیلم‌های بخش بدنه را که در سودای سیمرغ بودند، معرفی کردید که البته با سیر نزولی هنر و تجربه در جشنواره فیلم فجر رو به رو شدیم که حتا امسال وقتی هنر و تجربه جایزه‌اش را به فیلم منتخبش داد گیرنده جایزه هم حتا از این جایزه اطلاعی نداشت، بنده می‌گویم که کلن بی‌خیال... یک چیزی بود و تمام  شد و رفت. شما هم فراموشش کنید.

اما این شیفتگی شما کارمندان محترم به سینمای بدنه در این روزها دامن اکران‌هایتان را گرفته، آنقدر که همان مخاطب‌های اندک که اساسن هنر و تجربه با هدف اغنای شعور آن‌ها تاسیس شده است تا پشت در سالن‌ها می‌روند و سالن فیلم‌های هنر و تجربه را در اختیار خالتورها و عشقولانس‌ ها می‌بینند. اخیرن سه سرباز که به سختی در روز تعطیل مرخصی گرفته بودند و به سینمای کوروش رفته بودند و پشت در سالن مانده بودند کنار چند ده نفر دیگر که پیام مشابه داده بودند از من خواهان پیگیری شدند و انگیزه این نامه‌ بیهوده دیگر شدند. شما ابتدا فکر کردید که اگر تعداد تماشاگران فیلمی در هنر و تجربه که از ابتدا معلوم بود بسیار محدود است کمتر از ده نفر بود سالنش را به فیلم‌های گیشه واگذار کنید و آن‌ها را به سالن اصطلاحن وی آی پی که صدای گریه و شادی بچه‌ها در شهر بازی تمام مدت در سالن است و کیفیت نمایش بسیار بد است انتقال دهید و حال چطور شده که همان سالن‌های وی آی پی را هم  بدون هماهنگی از فیلم‌ ها گرفته‌ اید و حتا زمانی که تعداد مخاطب‌ها بیش از بیست نفر است هم فروشنده سینمای کوروش اعلام می‌کند سالن فیلم پر است و یا نمایش کنسل شده، البته برای تعداد زیادی از فیلم‌های هنر و تجربه این اتفاق افتاده که شاهدان زنده‌ فراوانی را که پیامشان موجود است می‌توانم ارائه کنم. چرا مخاطب (هر چند محدود) در سینمای چارسو باید تا پشت در برود و بعد به او بگویند نمایش کنسل شده آنجا که دیگر سالن وی آی پی ندارد. اگر چارسو منت سر هنر و تجربه گذاشته و رایگان سالن نمایش داده، لطفن این یوغ منت را از گردن ما بردارید که یا مزد تمام یا منت. فکر نمی‌کنید مخاطبی که تا آنجا بر اساس برنامه شما رفته و دست خالی بر می‌گردد با چه ادبیاتی از من و شما یاد می‌کند؟

هنر و تجربه یک سوبسید دولت به سینماست و سالن‌ها از پیش به شکل سالانه خریده می‌شوند وقتی فیلم‌های ما را نمایش نمی‌دهید و آن صندلی‌ها را دوباره به سینما می‌دهید و سینما فیلم دیگری را نمایش می‌دهد می‌توانم بپرسم پول فروش مجدد آن سالن‌ها چه می‌شود؟ یا جزییات توافق شما و مدیر سینماها را می‌شود شفاف سازی کنید؟»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5775/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو