نمایش «خشم شدید فیلیپ هوتس» در پلاتو «سه‌ نقطه»

نمایش «خشم شدید فیلیپ هوتس» در پلاتو «سه‌ نقطه»
calendar یکشنبه 29 بهمن 1396 در 08:09
آینه نیوز: نمایش «خشم شدید فیلیپ هوتس» به‌ کارگردانی علی زرین‌نهاد، در پلاتو «سه‌ نقطه» به‌ روی صحنه می‌ رود.

آینه نیوز: نمایش «خشم شدید فیلیپ هوتس» به‌ کارگردانی علی زرین‌نهاد، در پلاتو «سه‌ نقطه» به‌ روی صحنه می‌ رود.

به گزارش آینه نیوز، این‌ نمایشنامه براساس یک شوخی درباره ازدواج و خیانت توسط ماکس فریش نوشته شده است و اساسا نگاه به مقوله زناشویی در آثار فریش، شکلی خاص خود را دارد؛ همان‌ گونه که در «سانتا کروز» به‌ صورت رمانس بیان می‌ شود، در «گراف اودرلاند» یکی ‌از‌ انگیزه‌هایی‌ است که مرد را به‌ سوی فاجعه‌ ای وحشتناک سوق می‌ دهد و در «دون ژوان» آغاز و پایان افسانه‌ ای‌ است که قهرمانان نمایش، سرانجام تسلیمش می‌ شوند. حالا در «خشم شدید فیلیپ هوتس»؛ یک شوخی بی‌ مزه است که از تردید به خشم تبدیل می‌ شود.

این‌ اثرِ‌ نمایشی با ترجمه‌ ای از حمید سمندریان و به تهیه‌ کنندگی مرجان دولو قاجار؛ از حضور هنرمندانی همچون رامتین روزبهان، زینب تحقیقی، سمیه کاظمی، مجید جاورسینه، سوزان صفانیا، امین موذن و راحله محبوبی؛ به‌ عنوان بازیگر بهره می‌ برد. گفتنی‌ است، در این‌ پروژه، لیلا صوفی به‌ عنوان دستیارکارگردان، مشاور هنری و روابط‌ عمومی، سمیه کاظمی به‌عنوان مدیر صحنه، احمد چراغی به‌عنوان طراح نور، مجید خمسه به‌عنوان عکاس و امیر مبارکی به‌ عنوان طراح پوستر حضور دارند.

«خشم شدید فیلیپ هوتس» از دوم اسفند‌ماه ۹۶ هرشب به‌ جز شنبه‌ ها ساعت ۸:۳۰ در پلاتو «سه نقطه» میزبان علاقه‌مندان است و اجرای آن تا اواخر اسفند‌ماه ادامه دارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5769/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو