«نیکی کریمی» از سکانس ویژه «کامیون» به نمایشگاه عکس «گل مردگی» رسید

«نیکی کریمی» از سکانس ویژه «کامیون» به نمایشگاه عکس «گل مردگی» رسید
calendar چهارشنبه 25 بهمن 1396 در 12:17
آینه نیوز: «نیکی کریمی» که به صورت افتخاری- تبلیغاتی! در فیلم سیمرغی «کامیون» حضور داشت و آن دیالوگ به یادماندنی را در تاریخ سینمای ایران به ثبت رساند، قرار است فارغ از احوال سینما، نمایشگاهی از عکس هایش را به تماشای عموم بگذارد و سومین نمایشگاه عکس های نیکی کریمی جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالری اعتماد باغ نگارستان افتتاح خواهد شد.

آینه نیوز: «نیکی کریمی» که به صورت افتخاری- تبلیغاتی! در فیلم سیمرغی «کامیون» حضور داشت و آن دیالوگ به یادماندنی را در تاریخ سینمای ایران به ثبت رساند، قرار است فارغ از احوال سینما، نمایشگاهی از عکس هایش را به  تماشای عموم بگذارد و سومین نمایشگاه عکس های نیکی کریمی جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالری اعتماد باغ نگارستان افتتاح خواهد شد.

‎به گزارش بانی فیلم، نیکی کریمی، عکاسی مجموعه «گل مردگی» را این گونه توصیف می کند: «این اولین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می رفتم و صحنه ها را می چیدم. احساس یک فیلمساز/نقاش را داشتم که باید قابی ابدی از تصویرش می ساخت. مردن و به استعاره از آن، پژمردن جهانم را به هم زده بود چرا که مرشد همیشگی ام را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به تصویر کشیدن این فقدان بودم. همزمان اخبار نابسامانی های خاورمیانه من را بیشتر به مفهوم نیستی و فقدان درگیر می کرد.احساس تک افتادگی و تنهایی در جهانی بی نور و بی امنیت. همه این ها من را رساند به گلمردگی».

‎اولین نمایشگاه عکس های نیکی کریمی، با عنوان افق ها در سال ٨٨ در گالری گلستان برگزار شد که مجموعه عکس ها از سفری بوده که از کاشان و اصفهان شروع شد و تا لرستان و بعد هم از آن به طرف بندر انزلی و رشت تا لاهیجان و ماسوله ادامه داشت. طبیعت هایی بدون انسان، افق های گسترده و تپه ماهورهای چشم نواز. همان مجموعه بود که در سال ۱۳۸۹ در در گالری کورت یارد امارات نیز به نمایش گذاشته شد.
‎این نمایشگاه از روز جمعه ٢٧ بهمن در گالری اعتماد واقع در میدان بهارستان خیابان دانشسرا، باغ نگارستان تا ١۵ اسفند ماه از ساعت ١١ تا ٢٠ برای بازدید عموم دایر خواهد بود.(گالری دوشنبه ها تعطیل است).

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5747/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو