درباره برخی موضع گیری های جهت دار درباره تازه ترین فیلم «هومن سیدی»؛

مغزهای کوچک زنگ زده!

 مغزهای کوچک زنگ زده!
calendar دوشنبه 23 بهمن 1396 در 17:17
آینه نیوز: در ادامه مواجهه ای غیراخلاقی با «هومن سیدی» و در واقع فیلم اجتماعی «مغزهای کوچک زنگ زده» در فضای مجازی نوشتند که این فیلمساز جوان همه آثارش را با بودجه نهادهای دولتی و حاکمیتی ساخته است و ادعای مستقل بودنش حرفی بیهوده است!

آینه نیوز: بحث و جدل برای تشخیص هویت فیلمسازان مستقل و سینماگران دولتی قصه ای دراز دارد و گاه دچار خلط مبحث می شود. به گزارش آینه نیوز، در فضای مجازی و در رسانه های مختلف خبری برخی اخبار و پیام هایی رد و بدل می شود که فاقد هرگونه اطلاعات سینمایی است، چرا که توسط افراد غیر سینمایی و عموما روزنامه چی های سیاسی جهت خدشه دار کردن ماهیت سینماگر یا فیلمی خاص منعکس می شود. از جمله موارد اخیر هجمه ای است که پیرامون فیلم ارزنده و مردمی «مغزهای کوچک زنگ زده» رخ داد؛ فیلمی که به حق 4 سیمرغ «سی و ششمین جشنواره فیلم فجر» را گرفت که یکی از آن ها جایزه مهم «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» بوده است؛ اتفاقی مهم که حتی می شد در جمع آماری حاضران در سالن برج میلاد در مراسم اختتامیه جشنواره نیز درکش کرد که چگونه تماشاگران با هر بار شنیدن نام فیلم به تشویق می پرداختند.

به گزارش آینه نیوز، برخی افراد زاویه دار که فاقد پشتوانه سینمایی بوده و نیروهای مامور سیاسی در رسانه های فرهنگی و هنری هستند، در ادامه مواجهه ای غیراخلاقی با «هومن سیدی» و در واقع فیلم اجتماعی «مغزهای کوچک زنگ زده» در فضای مجازی نوشتند که این فیلمساز جوان همه آثارش را با بودجه نهادهای دولتی و حاکمیتی ساخته است و ادعای مستقل بودنش حرفی بیهوده است، در حالی که اولین فیلم «سیدی» با نام «آفریقا» که تحسین منتقدان را در برداشت، نه توسط نهادی خاص بلکه به شکل شخصی توسط مجتبی امینی تهیه شد و مابقی فیلم های وی با نام های «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ زده» نیز از طریق سرمایه گذاری و اسپانسری بخش خصوصی و به تهیه کنندگی سعید سعدی و مجید نوروزبیگی تهیه شده است و هیچ ارتباطی به نهادهای دولتی و وابسته ندارد.

چه خوب است که اگر نقدی هم صورت می گیرد، به دور از هرگونه غرض ورزی های سیاسی و نگاه های فراسینمایی باشد و نویسنده قبل از توزیع اطلاعات اشتباه در منوی کاملا باز فضای مجازی! کمی دارای اطلاعات موثق و واقعی گردد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5723/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو