«مجید مجیدی» بعد از تماشای فیلم «تنگه ابوقریب» گفت:

درود به شرف بهرام توکلی

درود به شرف بهرام توکلی
calendar چهارشنبه 18 بهمن 1396 در 08:19
آینه نیوز: مجید مجیدی معتقد است: فیلم «تنگه ابوقریب» روایتی سرراست، درست و بدون شعار دارد که در سینمای جنگ کمتر دیده شده است.

آینه نیوز: مجید مجیدی معتقد است: فیلم «تنگه ابوقریب» روایتی سرراست، درست و بدون شعار دارد که در سینمای جنگ کمتر دیده شده است. 

این کارگردان سینما بعد از تماشای فیلم «تنگه ابوقریب» در سی‌ و ششمین جشنواره فیلم فجر در گفت‌ و گو با ایسنا اعلام کرد: درود به شرف بهرام توکلی، با اینکه در جنگ نبوده اما با یک تصویر حماسی جنگ را روایت و مظلومیت و خلوص بچه‌های جنگ را به خوبی تصویر کرده است.  مجیدی «تنگه ابوقریب» را یکی از بهترین فیلم‌های جشنواره دانست و گفت:‌ ممکن است گفته شود فیلم قصه ندارد و یا شخصیت‌ها جا نیفتاده‌ است. اما علیرغم این‌ ها بخشی از حقیقت جنگ را ثبت می‌ کند که برای خیلی‌ ها مغفول مانده است و قهرمان این فیلم همه بچه‌های جنگ هستند. ابوقریب یکی از نقاط عطف جنگ ما در تاریخ است که به آن پرداخته نشده اما به اندازه کل جنگ ما مهم بوده و توکلی به زیبایی این شکوه، عظمت و حماسه را به تصویر کشیده است. این کارگردان سینمای ایران اظهار امیدواری کرد: «تنگه ابوقریب» سرفصل خیلی خوبی برای سینمای جنگ باشد، فیلمی که بدون شعار مستقیما وارد خود جنگ می‌شود و اینکه گفته می‌شود جنگ ما دفاع مقدس بوده است، این فیلم به خوبی دفاع را نشان می‌ دهد.

«تنگه ابوقریب» با بازی جواد عزتی، امیر جدیدی، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی روایتگر دفاع دلاورمردانه گردان عمار در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی است. توکلی در سال‌های گذشته فیلم‌ هایی ساخته که شناخته‌شده‌ ترین آن‌ها شاید «اینجا بدون من» باشد. او فیلم‌های دیگری همچون «پرسه در مه»، «من دیه‌گو مارادونا هستم»، «بیگانه» و «آسمان زرد کم عمق» را هم ساخته که گفته می‌شود در بین این‌ها «تنگه ابوقریب» متفاوت از بقیه خواهد بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5694/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو