طرح اشتراک نشریات کشور پس از ۴ سال تعطیل شد

طرح اشتراک نشریات کشور پس از ۴ سال تعطیل شد
calendar سه شنبه 17 بهمن 1396 در 11:55
آینه نیوز: مشاور معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از تصمیم شورای سیاستگذاری طرح اشتراک نشریات برای تعطیلی این طرح خبر داد و علت آن را نیز تمایل مدیران نشریات به یارانه مستقیم عنوان کرد.

آینه نیوز: مشاور معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از تصمیم شورای سیاستگذاری طرح اشتراک نشریات برای تعطیلی این طرح خبر داد و علت آن را نیز تمایل مدیران نشریات به یارانه مستقیم عنوان کرد.

به گزارش مهر، مهران عباسی انارکی مشاور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پاسخ به این پرسش که قرار بود کمیته سیاستگذاری طرح اشتراک نشریات کشور ۱۵ دیماه امسال درباره سرنوشت این طرح - که فعالیت آن از ۱۵ آذرماه موقتاً یک ماه متوقف شده بود - تصمیم‌گیری و نظر نهایی خود را در این باره اعلام کند. آیا این تصمیم اتخاذ شده است یا خیر؟، گفت: بله، ۱۵ دیماه امسال تصمیم گرفته شد که طرح اشتراک نشریات ۱۵ بهمن ماه امسال تعطیل شود و این اتفاق دو روز پیش افتاد و این طرح تعطیل شد.

رئیس هیئت مدیره موسسه مطبوعاتی نشرآوران اضافه کرد: این تصمیم در پی درخواست خود اهالی مطبوعات که از طریق انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی مختلف این حوزه به شورای سیاستگذاری طرح ارائه شد و پس از بررسی‌هایی که صورت گرفت، اتخاذ شده است؛ دلیل اصلی آن هم این بود که اهالی مطبوعات به سمت پرداخت یارانه مستقیم، بیشتر تمایل نشان می‌دادند تا اجرای این قبیل طرح‌های حمایتی.

مشاور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال اطمینان داد که تعهدات مالی این طرح با مشارکت کنندگان آن، تسویه و مابه‌التفاوت مبالغ مربوطه، به حساب آنها واریز خواهد شد و در این باره تاکید کرد که این کار هم پس از بررسی دقیق و راستی‌آزمایی در خصوص ارسال نشریات به مشترکین و دریافت نشریات توسط آنها، انجام خواهد شد.

یادآوری می‌شود، آذرماه امسال «سمیرا بندگان» مدیر طرح اشتراک نشریات کشور گفته بود: با توجه به مصوبه یک آذر ۹۶ کمیته سیاستگذاری طرح اشتراک نشریات، از ۱۵ آذر تا ۱۵ دیماه امسال، امکان خرید نشریاتِ موجود در سامانه اشتراک و تمدید دوره اشتراک آن‌ها در این طرح، میسر نیست تا در این مدت یک ماهه، با بررسی نظرات مدیران رسانه ها، نسبت به ادامه یا توقف آن، تصمیم‌گیری لازم انجام شود.

وی ضمن اذعان به این نکته که حضور نشریات در این طرح نسبت به سال ۹۵ کمتر شده است، درباره دلیل هم عنوان کرده بود: دارا بودن ضریب کیفی بالا و بر اساس شیوه جدید در سال ۹۶، نظم در انتشار و داشتن لیست بیمه برای نشریات با دوره انتشار روزنامه، هفته‌نامه و دوهفته‌نامه، شاید علت اصلی کاهش تقاضای نشریات بوده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5689/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو