آدرس دهی دروغین برخی آژانس ها برای برپایی تورهای جام‌ جهانی فوتبال 2018

آدرس دهی دروغین برخی آژانس ها برای برپایی تورهای جام‌ جهانی فوتبال 2018
calendar دوشنبه 16 بهمن 1396 در 12:23
آینه نیوز: برخی آژانس‌ها برای تبلیغ تورهای جام‌جهانی از تبلیغ غیرواقعی استفاده کرده و خود را نماینده فیفا معرفی می‌کنند اما معاون اجرایی فدراسیون فوتبال می‌گوید فیفا برای فروش بلیت نماینده ندارد.

آینه نیوز: برخی آژانس‌ ها برای تبلیغ تورهای جام‌ جهانی از تبلیغ غیرواقعی استفاده کرده و خود را نماینده فیفا معرفی می‌کنند اما معاون اجرایی فدراسیون فوتبال می‌گوید فیفا برای فروش بلیت نماینده ندارد.

به گزارش مهر، تورهای ویژه جام جهانی 2018 برای اقامت ١٣ روز در هتلهای ٣ و ٤ ستاره به همراه بلیت هر سه بازی ایران از ٤٥٠٠ تا ٥٥٠٠ دلار با پرواز خارجی قیمت دارد در این تورها ذکر شده که بسته به نوع اقتصادی و یا VIP بودن بلیت بازی‌ها این نرخ تغییر می‌کند. تورهای ٨ روزه روسیه نیز با اقامت در هتلهای ٤ و ٣ ستاره به همراه بلیت دو بازی از ٤ هزار تا ٤٥٠٠ دلار و تورهای ٤ روزه با یک بلیت بازی ٢٨٠٠ دلار نرخ دارد.

بعضی از آژانسها با تغییر هتل از جای مناسب شهر به هتلهای خارج از شهر و یا افزودن اقلام تبلیغاتی و ارایه خدمات و یا کاهش آن، نرخ تورها را کم و زیاد می‌کنند. تاکید این آژانسها بر آن است که بلیت ارایه شده بازی‌ها قطعی بوده و گردشگر حتماً بازی‌ها را هنگام سفر به روسیه خواهد دید. برخی از آنها اعلام می‌کنند که بلیت در اختیار دارند و یا خرید بلیت توسط آژانس آنها تضمین شده است و برخی دیگر که تنها خود را نماینده فیفا تبلیغ می‌کنند. حسینی یکی از این فعالان گردشگری در این باره گفت: ما تور روسیه و جام جهانی را از ١٢ تا ١٦ میلیون تومان بسته ایم برای حداقل ٧ و حداکثر ١٣ شب قیمت هتل و تعداد بلیت بازی نیز باعث متغیر شدن نرخ تور می‌شود. البته این نرخ غیر از بلیت بازی است چون دو نوع بلیت اکونومی‌و vip وجود دارد و هر کسی که بخواهد آن را بگیرد به این نرخ حدود ٣٠٠ دلار اضافه می‌کند تور گردشگری که تاکنون ٥ میلیون تومان فروخته می‌شده حالا به واسطه جام جهانی به ١٥ میلیون تومان هم رسیده است.

وی ادامه داد: امسال فیفا همه هتلها را در دست گرفته است تا بازار سیاه بوجود نیاید بنابراین اگر آژانسی قبلا با هتل‌های روسیه کار می‌کرد اکنون دیگر از آن رابطه نمی‌تواند استفاده کند و هتل بگیرد بنابراین پیدا کردن هتل در روسیه سخت شده است؛ اما این باعث نشده که هتل‌ها گرانتر شود.   وی درباره نمایندگی فیفا در ایران نیز گفت: به ما از طریق فیفا ایمیل شد و نماینده آن نیز به دفتر ما آمد و اعلام کرد که نماینده هستیم. تفاوت ما با بقیه در این است که بلیت بازی‌ها صد در صد اوکی است.   وی ادامه داد: حدس میزنم امسال هم روسیه مانند زمان مسابقات برزیل این شرط را بگذارد که تا کسی بلیت بازی‌ها را نداشته باشد به او ویزای توریستی ندهد این تجربه را قبلا هم در برزیل داشته ایم.

علی خطیر معاون اجرایی دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران نیز گفت: فیفا به هیچ آژانس، شخص یا نهاد مشخصی اجازه بلیت فروشی نداده است، بلکه باید از طریق سایت اقدام شود. وی افزود: ما چون کارت بین المللی خرید در ایران نداریم سهمیه گرفتیم و از طریق فدراسیون در اختیار مردم گذاشتیم. برخی از بلیت‌ها هاسپیتالیتی یا بلیت مهمان نوازانه هستند در کنار این بلیتها خدمات پذیرایی محدودی نیز ارایه می‌شود البته به اینها بلیت vip نمی‌گویند ولی درجه یک هستند برخی به اشتباه این بلیت را vip  میدانند. این بلیت‌ها توسط فیفا به شرکتی روسی داده شده که آن شرکت هم با برخی از آژانس‌ها قرارداد دارد این دو آژانس در ایران حق بلیت فروشی ندارند فقط پکیج‌ هاسپیتالیتی را می‌فروشند. حتی آن‌ها نیز حق ندارند آژانس دیگری را نماینده خود معرفی کنند چون خودشان هم نماینده یک شرکت روسی هستند.

وی افزود: من نمی‌دانم آژانس‌هایی که می‌گویند بلیت دارم چطور تضمین می‌کنند که بلیت در اختیارشان قرار می‌گیرد چون امسال نمی‌توان با هر نامی‌رزرو انجام داد و یا جلوتر چندین بلیت خرید. ما نام بسیاری از افراد را که می‌خواستند چندین بلیت در اختیار داشته باشند را از فهرست رزروها حذف کرده ایم بعضی از افراد یک ایمیل برای چندین رزرو داده بودند و ما متوجه شدیم این ایمیل‌ها برای اشخاص نیست.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5681/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو