علاقه برای اجرای نمایش «پینوکیو» نزد کارگردان «خیام»

علاقه برای اجرای نمایش «پینوکیو» نزد کارگردان «خیام»
calendar دوشنبه 16 بهمن 1396 در 12:07
آینه نیوز: عصر روز گذشته کتابفروشی نشر افق میزبان مخاطبان و هواداران شخصیت محبوب پینوکیو بودند تا در مراسم رونمایی از ترجمه این اثر ایتالیایی به قلم بهروز غریب‌پور شرکت کنند.

آینه نیوز: عصر روز گذشته کتابفروشی نشر افق میزبان مخاطبان و هواداران شخصیت محبوب پینوکیو بودند تا در مراسم رونمایی از ترجمه این اثر ایتالیایی به قلم بهروز غریب‌پور شرکت کنند. «پینوکیو» اثر کارلو کولودی و با تصویرگری روبرتو اینوچنتی است و این کتاب نخستین ترجمه این اثر معروف از زبان ایتالیایی است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم غریب‌پور با اشاره به ذات داستان در گذشته و ارائه توضیحاتی درباره چرایی ترجمه این اثر، از احتمال اجرای اپرای پینوکیو گفت و این مسئله را ناشی از پیشنهاد یک استاد ماسک‌سازی ایتالیایی پس دیدن اپرای خیام عنوان کرد. وی با اشاره به کثرت ترجمه‌های موجود در بازار از پینوکیو گفت هر کدام از ترجمه‌های پینوکیو مزه دیگری دارد.

مصطفی رحماندوست که خود تجربه ترجمه اثر کولودی را دارند، در این مراسم گفت: «چنین کتاب‌هایی همواره خریدار داشته است. اولین بار صادق چوبک این کتاب را ترجمه کرده؛ ولی در آن خیلی جاها افتاده است و من در ترجمه انگلیسی سعی کردم این جاهای خالی را پر کنم اما نشد؛ چون باید از زبان اصلی ترجمه می شد که با این ترجمه چنین خواهد شد. مهدی حجوانی، ویراستار کتاب نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت پینوکیو و شخصیت بهروز غریب‌پور درباره کتاب گفت: «کتاب کپی رایت دارد و ناشر اصلی لایه‌های تصویرگری را در اختیار ما گذاشته است. شاید کتاب با چنین قیمتی شکست تجاری باشد؛ اما یک پیروزی فرهنگی است.»

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5680/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو