«مهران مدیری» در پاسخ به منتقدانش در برنامه «هفت» گفت:

افتخار می کنم که کارگر زاده ام/ آدم تقلبی را مردم می شناسند/ یک چیزهایی را اصلا نمی شود طرفش رفت

افتخار می کنم که کارگر زاده ام/ آدم تقلبی را مردم می شناسند/ یک چیزهایی را اصلا نمی شود طرفش رفت
calendar یکشنبه 15 بهمن 1396 در 09:51
آینه نیوز: انتقاد صورت یافته به بی دانشی و کم مایه گی «رضا رشیدپور» در اجرای برنامه تلویزیونی «هفت»، همراه با واکنش وی در ابتدای دومین قسمت از سری جدید برنامه بود و «رشیدپور» در ابتدای برنامه شب گذشته ضمن پذیرش نقدهای انجام یافته به شکلی کنایه آمیز، نقد رخ داده علیه خود را پذیرفت و به بی سوادی اش اشاره کرد!

سرویس تلویزیون آینه نیوز: انتقاد صورت یافته به بی دانشی و کم مایه گی «رضا رشیدپور» در اجرای برنامه تلویزیونی «هفت»، همراه با واکنش وی در ابتدای دومین قسمت از سری جدید برنامه بود و «رشیدپور» در ابتدای برنامه شب گذشته ضمن پذیرش نقدهای انجام یافته به شکلی کنایه آمیز، نقد رخ داده علیه خود را پذیرفت و به بی سوادی اش اشاره کرد!

به گزارش آینه نیوز، حضور «مهران مدیری» در «هفت» شب گذشته با توجه به کاریزمای این مجری و بازیگر و کارگردان می توانست اتفاقی پُرسرو صدا برای «هفت» آرام و خنثی این شب ها باشد. «مدیری» که همچنان از نقدهای صورت یافته مبنی بر احتمال حضورش در «هفت» برآشفته بود، سعی داشت این بار برخلاف همیشه با حضوری جدی، چهره دیگری از خود را برای افرادی که معتقدند تنها از پسِ اجرایی کمیک برمی آید، نشان دهد! وی ضمن انتقاد از نوع مواجهه منتقدان به سراغ حاشیه های رخ داده درباره انتخابش برای اجرای «هفت» رفت و در پاسخی تعجب برانگیز، قطعی مکالمه با مدیر تلویزیون را ناشی از کج فهمی مسئول شبکه 3 برای اعلام پذیرش خود دانست!

به گزارش آینه نیوز، بخش متفاوت گفته های مدیری در شب گذشته درباره وضعیت مالی دیروزش و تحمل انواع مشکلات در زندگی بود. مهران مدیری در پاسخ به منتقدانش گفت: «دوران کودکی و نوجوانی و همین چند وقت پیش در اوج گرفتاری ها و سختی ها و مشکلات مالی و هزار چیز دیگر گذشت و یکی از کسانی که می تواند ادعا کند با تمام وجودش فقر را لمس کرده، کارگری کرده و هزار جور گرفتاری در زندگی داشته و چه رنج ها کشیده، منم. منتها دوستان حرف هایی می زنند، به هر حال ما به اندازه ای که دوست داریم دشمن هم داریم که بی دلیل هم هست.»

وی افزود: «این تصورات یکسری آدم ها است که راجع به ما دارند. ما هم مثل همه معمولی زندگی می کنیم و مثل همه گرفتاری داریم. طعم همه چیزهای عجیب غریب و رنج آور را با تمام وجود چشیدیم تا پخته شدیم. اگر پخته هستیم این مراحل را گذراندیم. این چیزها را نمی توان در کتاب خواند یا در مردم دید و آمد تعریفش کرد. باید چشیده باشی تا به دل بنشیند، این قانون روانی است. آدم تقلبی را مردم می شناسند.»

مهران مدیری در پاسخ به این موضوع که فاصله ای میان وضع مالی وی با افراد کم درآمد جامعه وجود دارد، گفت: «من افتخار می کنم که کارگر زاده ام. این جا جایش نیست تا بگویم من این 50 سال را چگونه طی کردم و تا همین چند سال پیش در بخش های مختلف هنری و اقتصادی زندگی ام چه بوده است. توضیحش خیلی مفصل است. یک روزی در یک گفت و گویی امیدوارم بتوانم زندگی ام را شرح دهم چون جالب خواهد بود. من هم مثل خیلی از آدم های این جامعه خیلی چیزها را دیدم و دوست دارم که مشکلات را بگویم، فکر می کنم اتفاقا «دورهمی» خیلی کمک کرده است.»

مجری برنامه «دورهمی» درباره میزان درآمدی که از این برنامه پُرطرفدار دارد، عنوان داشت: «این ماجرا خیلی پیچیده است. به خاطر حضور اسپانسر و به خاطر این که این برنامه تولیدی است و خیلی پارامترهای دیگر اینجوری نیست که قراردادی ببندیم و بگویم برنامه ای فلان تومان می گیرم تا اجرا کنم. وقتی پای اسپانسر وسط می آید معادلات عوض می شود. تلویزیون هم چاره ای جز حضور اسپانسر ندارد، به خاطر شرایط مالی امروزش. یعنی اسپانسر کمک می کند به بقا و ماندن برنامه. وقتی پای اسپانسر در میان آمد شما یک دریافتی چند معادله ای داریم یعنی هم اسپانسر به تولید کمک می کند و هم تلویزیون برآوردی جداگانه برای برنامه دارد و مجری بخشی از دستمزدش را از اسپانسر می گیرد و بخشی از تلویزیون که مجموعه این ها می شود دستمزدی که از یک برنامه دریافت می کنیم. ولی این که می گویند درآمد میلیاردی از «دورهمی» دارم، واقعا مبالغه آمیز است.»

مهران مدیری که سعی داشت، از دادن پاسخی قطعی درباره میزان درآمدش از برنامه «دورهمی» طفره برود در بخشی دیگر از گفت و گویش، دلیل این نکته که چرا تنها به سراغ نقد دولت می رود را چنین عنوان کرد: «به خاطر این که دولت محیط وسیع تری را شامل می شود. وقتی ما دچار یک بحران می شویم، من هر چه بگویم به دولت مربوط می شود....راجع به هر چیزی حرف بزنیم یک جوری به دولت مربوط می شود. اما راجع به قوه قضاییه می شود اصلا حرف زد؟! نمی شود. راجع به نهادهای حاکمیتی می شود حرف زد؟! نمی شود حرف زد. وگرنه میزدم. یک چیزهایی را می شود حرف زد و یک چیزهایی را اصلا نمی شود طرفش رفت وگرنه در آن ها هم مشکل وجود دارد.»

البته در ادامه با توجه به نوع مواجهه و رفتار سیاست ورزانه ی رضا رشیدپور که خیلی زود از همه نهادهای قضایی و اداری بابت سعه صدرشان تشکر کرد، مهران مدیری هم از حرف هایش عقب نشینی کرد و اشاره به انتقادپذیری مسئولان داشت! البته عنوان کرد که اگر برنامه «دوهمی» در دولت های قبل هم اجرا می شد، چند برابر نقدی بیشتر ارائه می کرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5667/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو