توصیه کارشناس تلویزیون به مخاطبان برای رسیدن به «جادوی عشق»

پای همسران خود را در تشت آب در کنار چند گُل گذاشته و ماساژ دهید

 پای همسران خود را در تشت آب در کنار چند گُل گذاشته و ماساژ دهید
calendar سه شنبه 10 بهمن 1396 در 16:45
آینه نیوز: خانمی روی آنتن زنده صدا و سیمای یزد از «جادوی عشق» سخن می‌ گوید و خبر ندارد که این حرف‌ ها و راهکارهای او تا دقایقی بعد با سیلی از انتقادات و اعتراضات همراه خواهد شد. توصیه کارشناس تلویزیون برای رسیدن به «جادوی عشق» با کمک تشت آب و البته با همراهی چند گُل در کنار پاهای همسر جهت رفع هرگونه اختلاف، نمایانگر کلاس های تضمینی برای ورود به دانشگاه است و از سویی یادآور فیلم «دنیا» و سکانسی است که کاراکتر گوهر خیراندیش پای حاجی سعادت(محمدرضا شریفی نیا) را در تشت آب گذاشته و شستشو می داد.

آینه نیوز: خانمی روی آنتن زنده صدا و سیمای یزد از «جادوی عشق» سخن می‌ گوید و خبر ندارد که این حرف‌ ها و راهکارهای او تا دقایقی بعد با سیلی از انتقادات و اعتراضات همراه خواهد شد. توصیه کارشناس تلویزیون برای رسیدن به «جادوی عشق» با کمک تشت آب و البته با همراهی چند گُل در کنار پاهای همسر جهت رفع هرگونه اختلاف، نمایانگر کلاس های تضمینی برای ورود به دانشگاه است و از سویی یادآور فیلم «دنیا» و سکانسی است که کاراکتر گوهر خیراندیش پای حاجی سعادت(محمدرضا شریفی نیا) را در تشت آب گذاشته و شستشو می داد!

به گزارش ایسنا، از دو روز پیش فیلم کوتاهی از یک برنامه تلویزیونی در شبکه استانی یزد نقل شبکه‌های اجتماعی شده است؛ در این برنامه خانمی که به عنوان کارشناس معارف حضور دارد، خطاب به بانوان از راه‌کارهایی برای جلب رضایت همسران از معتاد گرفته تا مردانی که دست بزن دارند، سخن می‌گوید و اسم این راه‌کار خود را «جادوی عشق» می‌گذارد؛ راهکار او تشت آب و البته بهتر از آن شیر (!) است و اینکه خانم‌ ها پای همسران خود را در این تشت گذاشته و ماساژ بدهند! این سخنان در روزهای اخیر با حجم زیادی از انتقادات به ویژه‌ از سوی زنان همراه شده است؛ تا آنجا که مدیر شبکه استانی یزد با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، به بیان توضیحاتی درباره این برنامه تلویزیونی پرداخت و صدا و سیما یزد هم در پیامی برای پخش این برنامه عذرخواهی کرد.

در همین راستا امیراحمد پهلوانیان، مدیر شبکه استانی یزد در گفت‌وگویی با ایسنا درباره حواشی ایجاد شده پیرامون این برنامه تلویزیونی، اظهار کرد: از صحبت‌های کارشناس معارفی که در این برنامه صحبت می‌کردند کاملا مطلق دفاع نمی‌کنم؛ البته در جایگاهی هم نیستم که بخواهم رد کنم. به هر حال در این باره باید کارشناسان حوزه معارف نظر بدهند و من در این جایگاه نیستم، اما دیدگاه‌های کارشناسی شده در این حوزه کاملا برای ما ارزشمند است و آنها را روی چشم می‌گذاریم. او با اشاره به حواشی ایجادشده بعد از این برنامه تلویزیونی، ادامه داد: واکنش‌های ایجاد شده به این برنامه عمدتاً انتقادی هستند که بخشی شامل بانوان و بخشی هم شامل آقایان جامعه می‌شود. بنده هم در اطلاعیه‌ای از کسانی که از مطالب بیان شده خاطرشان مکدر شده، عذرخواهی کردم. چراکه جایگاه مخاطبان و مردم برای ما بسیار ارزشمند است و برایمان بسیار مهم است که برنامه‌ای پخش نشود که خاطر مخاطبان شریف را مکدر کند

مدیر شبکه یزد با بیان اینکه «مضمون اصلی صحبت‌های خانم کارشناس تقویت روابط عاطفی میان زن و شوهر بود»، گفت: اما در صحبت‌های ایشان مرزهای هنجارهای عرفی رعایت نشده است. اصل و درون ‌مایه صحبت‌های این خانم کارشناس که تقویت روابط عاطفی همسران بود بسیار ارزشمند است، اما این نوع بیان و ذکر مثال و جزئیات ممکن است با ذهن مخاطب امروز ما سازگار نباشد و به همین خاطر هم بهتر بود که بیان نمی‌شد. پهلوانیان با بیان اینکه «حساسیت مخاطبان و بیان انتقادات و نظراتشان برای ما بسیار ارزشمند است»، یادآور شد: در این دو روز هم انتقادات زیادی به ما وارد شد که بنده حتی آنهایی را که با زبان و ادبیات تند مطرح شده بود را جواب دادم؛ چراکه به ارزشمندی نفس انتقاد باور دارم و معتقدم جامعه‌ای که انتقاد می‌کند پویا و سرشار از انرژی است. اما در عین حال معتقدم که نباید فضا را به سمتی ببریم که هر حرفی که با ذهنیت ما متفاوت است، مطرح نشود. این رویکرد منافی یک جامعه باز و آزاد است و اگر ما می‌خواهیم جامعه‌ای داشته باشیم که در آن تضارب آرا و آزادی بیان وجود داشته باشد، باید رویکردمان را هم تغییر بدهیم.

او  اظهار کرد: البته ممکن است در این میان موضوعاتی هم مطرح شوند که اشتباه باشند که باید به عنوان یک رسانه اشتباهمان را بپذیریم، عذرخواهی و بعد جبران کنیم. اما به طور کلی نباید هراس داشته باشیم از اینکه حرف‌هایمان را بزنیم، چراکه این رویکرد منجر به خودسانسوری بیمارگونه خواهد شد که اصلا به صلاح جامعه نخواهد بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5633/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو