همراه با سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر؛

حکایت «افسانه ببر»، «پیتر بروک»، «کارگاه نمایش» و «بازیگر قدیمی» در یک شب برفی زمستانی

حکایت  «افسانه ببر»، «پیتر بروک»، «کارگاه نمایش» و «بازیگر قدیمی» در یک شب برفی زمستانی
calendar دوشنبه 09 بهمن 1396 در 09:02
آینه نیوز: آخرین اجرای جشنواره سی و ششم تئاتر فجر، یادآور جریان «کارگاه نمایش» بود؛ با «صدرالدین زاهد» و «افسانه ببر»ی که به تنهایی و با زبان بدن و نگاهی کمیک و تئاتر به قول خودش «بی همه چیز» روایت کرد.

سرویس تئاتر آینه نیوز: آخرین اجرای جشنواره سی و ششم تئاتر فجر، یادآور جریان «کارگاه نمایش» بود؛ با «صدرالدین زاهد» و «افسانه ببر»ی که به تنهایی و با زبان بدن و نگاهی کمیک و تئاتر به قول خودش «بی همه چیز» روایت کرد. بعد از سال ها از فرانسه آمده بود و چشم در چشم تماشاگران وطنی حاضر در سالن چهارسوی تئاتر شهر می خواست تا فریاد ببر سر داده شود؛ برای «افسانه ببر»ی که نویسنده نوبلی نوشت و اجرایی که پیشتر در شهرهای مختلف جهان از لندن تا مونترال توسط «صدرالدین زاهد» به اجرا درآمده بود. این هنرمند پیشکسوت شب گذشته در تهران از تمام توان خود برای اجرای روایتی کمدی استفاده کرد تا پایان اجرا همراه با تشویق چند دقیقه ای تماشاگرانی باشد که برخلاف افرادی که تا میانه اجرا بیشتر حوصله تماشا نداشتند و سالن را ترک کردند، ماندند و مشتاق بودند.

به گزارش آینه نیوز، در آخرین شب از اجراهای جشنواره امسال تئاتر فجر و طی دو سانس اهالی تئاتر و علاقمندان پیگیر جریان های تئاتری به تئاتر شهر رفتند تا نقش آفرینی یکی از بازماندگان جشنی را ببینند که روزگاری با «پیتر بروک» شکل گرفت و حالا با دعوت از «صدر الدین زاهد» و انتشار کتاب هایی همچون «تئاتر و سینمای آربی اوانسیان» و دعوت از این هنرمند شناخته شده می توان رجوعی دوباره به جریانی مهم در سال های دور داشت. فرهاد مهندس پور؛ دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر که 2 سال پیش در مراسم رونمایی از کتاب پُرمایه برای «آوانسیان» شرکت کرده و سخنرانی داشت، یکی از مشتاقان دعوت از «صدرالدین زاهد» بود و در شب گذشته ردپای برخی از هنرمندان درگیر با جریان «کارگاه نمایش» را می شد پیدا کرد؛ افرادی همچون «هوشنگ توکلی» که در ردیف ابتدایی نشسته بود. البته هنرمندان دیگری هم آمده بودند تا این بار «افسانه ببر» داریو فو را با اجرای «شجره» تماشا کنند که «ملک‌ جهان خزاعی» از جمله آن ها بود. در شب سرد زمستانی، «افسانه ببر» حکایت شد و آن چه پیدا است تشویق ها و علاقمندی های انجام شده در جشنواره تئاتر فجر انگیزه ای خواهد بود تا بازیگر و کارگردان قدیمی مقیم پاریس دوباره در ایران فعالیت کند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5615/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو