«اردلان عطارپور» نویسنده فرهیخته ادبیات درگذشت

«اردلان عطارپور» نویسنده فرهیخته ادبیات درگذشت
calendar دوشنبه 09 بهمن 1396 در 08:09
آینه نیوز: «اردلان عطارپور» نویسنده فرهیخته ادبیات ایران و برادر بزرگ «اُرد عطارپور» تهیه‌ کننده و مستندساز سرشناس کشور در پی ایست قلبی درگذشت.

آینه نیوز: «اردلان عطارپور» نویسنده فرهیخته ادبیات ایران و برادر بزرگ «اُرد عطارپور» تهیه‌ کننده و مستندساز سرشناس کشور در پی ایست قلبی درگذشت. به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مرحوم اردلان عطارپور از نویسندگان ادبیات و نشریات معتبر کشور بود که آثار زیادی چون هفت‌خط ز جام حافظ، اقتدا به کفر، توهم توطئه، درخت عقیم و... را از خود به یادگار گذاشته است. وی صبح روز یکشنبه 8 بهمن 96 در سن 60 سالگی، به علت سکته قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اُرد عطارپور در وصف برادر مرحومش چنین می‌گوید: «اردلان عطارپور نویسنده فرهیخته و خلاق ساعت 5 صبح یکشنبه 8 بهمن به علت ایست قلبی درگذشت. برفی که او چشم‌انتظار باریدنش بود تا نمی به خاک خشک کشور ما بزند، بارید اما همین برف مانع حضور بهنگام آمبولانس اورژانس شد. اردلان پیش از رسیدن به بیمارستان، قلبش از حرکت ایستاد و چشم‌هایش را برای همیشه بست؛ چشمی که همواره در جستجوی عدالت و زیبایی‌ها بود و قلبی دوستدار محرومان... او ساده زندگی کرد و ساده رفت و در فاصله این سادگی‌ها، خواند و نوشت و با بزرگواری ناملایمات زندگی را نادیده گرفت. سال‌های زیادی در مطبوعات قلم زد و کتاب‌های بسیاری هم تالیف کرد. حاصل کارش مجموعه‌ای از کتاب‌ها با مضامین مختلف است؛ توهم توطئه، هفت‌خط ز جام حافظ، پیامبر کفرگو، مو لای درز فلسفه، درخت عقیم، اقتدا به کفر، مثل همیشه نیست؛ و همکاری مشترک در تصحیح نسخه‌ای از شاهنامه و...

اردلان با روزنامه‌ها، مجلات و نشریات معتبری چون همشهری، کتاب ماه، گلستان قرآن، چیستا، اکنون، حوادث، دنیای اقتصاد، جهان صنعت و... هم همکاری داشت. آخرین کتابش «مدرنیته یعنی خوردن از میوه ممنوعه» نام دارد که یک روز قبل از مرگش، آن را تمام کرده و به ناشر سپرده بود. از اردلان عطارپور آثار دیگری هم در انتظار نشر است. یادش گرامی و روانش شاد.

گفتنی است: بر اساس اعلام خانواده عطارپور، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد اردلان عطارپور به احتمال زیاد پس‌فردا به سوی قطعه نام‌آوران بهشت زهرا برگزار خواهد شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5614/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو