در آخرین روز اجراهای «سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر» چه خبر است؟

اختتامیه جشنواره تئاتر فجر فردا با حضور وزیر ارشاد برگزار می شود

اختتامیه جشنواره تئاتر فجر فردا با حضور وزیر ارشاد برگزار می شود
calendar یکشنبه 08 بهمن 1396 در 13:07
آینه نیوز: امروز (یکشنبه هشتم بهمن‌ ماه)، یازدهمین و آخرین روز اجراهای جشنواره سی‌ و‌ ششم تئاتر فجر است. مراسم اختتامیه فردا در تالار وحدت برگزار می‌ شود و این دوره از جشنواره نیز به کار خود پایان می دهد.

آینه نیوز: امروز (یکشنبه هشتم بهمن‌ ماه)، یازدهمین و آخرین روز اجراهای جشنواره سی‌ و‌ ششم تئاتر فجر است. مراسم اختتامیه فردا در تالار وحدت برگزار می‌ شود و این دوره از جشنواره نیز به کار خود پایان می دهد.

نمایش‌ های صحنه‌ای

 تالار وحدت ساعت 21 میزبان آخرین اجرای «ملانکولی» از فرانسه به کارگردانی فیلیپ کن است.

آرش دادگر نیز با سومین روز اجرای خود در کارگاه دکور تالار وحدت، ساعت ۱۸  و ۲۱ به کار «اسب» در جشنواره پایان می‌دهد.

سالن اصلی تئاترشهر پس از گذراندن یک روز آماده‌سازی دکور نمایش مریم کاظمی امشب ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان اجرای "خسیس" است.

«افسانه ببر» کاری از صدرالدین زاهد به با دو اجرای ساعت 18 و 20:30 در تالار چهارسو اجرا می‌شود. دبیرخانه جشنواره به دلیل استقبال مخاطبان از این نمایش، اجرای ساعت ۱۸ را فرای برنامه اولیه جشنواره، برای افسانه ببر تدارک دید.

«هفت روز از تیر 60» کاری از کامران شهلایی و محمد لارتی ساعت 16 و 18:30 در تالار سایه روی صحنه می‌رود.

«شرقی غمگین» نوشته سجاد افشاریان و به کارگردانی سعید زارعی که در اجرای عمومی با استقبال مخاطبان مواجه شد، به مدت 70 دقیقه در دو سانس 16:30 و 19 در تالار قشقایی اجرا می‌شود.

«دشمن مردم» کاری از سینا راستگو ساعت 16 و 18 در تالار مولوی به صحنه می‌رود.

«100%» مرتضی اسماعیل کاشی که پیش از آغاز جشنواره اجرای عمومی‌اش به پایان رسید ساعت 17 و 20 در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

«شاه اسماعیل» حسین نوشیر نیز در ساعت 18 و 21 در سالن سمندریان میزبان تاشاگران است.

«خط آبی» کاری از یونان به آنتونیس کوتروپیس ساعت 17 و 20 در دومین روز اجرایش در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

سالن انتظامی خانه هنرمندان  ساعت 17:30 و 19:30میزبان «تنهایی مفرد من» کاری از پیمان محمدی می‌آبادی از شمیرانات است.

«میر مُهَنا» کاری از سیروس کهوری نژاد نیز در روز پایانی جشنواره، ساعت 17 و 19 در تماشاخانه سرو اجرا می‌شود.

تمرین-اجرا

احسان همت در کاری مشترک با بلژیک به نام «جادویت می‌کنم» آخرین تمرین-اجرای جشنواره سی‌وششم را به صحنه می‌برد. این نمایش ساعت 11 و 15 در تئاتر آفتاب اجرا می‌شود.این اثر جستجویی در خلق کورئوگرافی با ایده محدود کردن حرکت است.

بخش خارج از صحنه

خانه‌به‌دوشان فرانسوی اجرای «منزل به منزل» پس از 10 روز اجرای مداوم بالاخره در روز یازدهم به سرمنزل رسیدند و امروز ساعت 10، در باغ کتاب تهران نمایش «منزل خودتونه» را اجرا می‌کنند. این نمایش طی ورکشاپی که با حضور دانشجویان رشته های هنری مختلف  در این چندروز برگزار شد، تولید شده است.

«ریموت تهران» نیز که قرار بود امروز به اجرای خود پایان دهد، به دلیل استقبال بالای مخاطبان، فردا برای دو سانس 10 و 14  تمدید شد .

نمایش «اِن اِی» تنها اثر حوزه کاربردی بخش خارج از صحنه است که در روز آخر جشنواره اجرا می‌شود. این نمایش به کارگردانی میثم کرمی ساعت 16 در محوطه خانه هنرمندان و 18:30 در محوطه تئاترشهر میزبان مخاطبان است.

«گردهمایی والدین» نیز امشب ساعت 20:30 در عمارت روبرو به اجرای شش ‌شب خود پایان می‌دهد.

نمایش «نرگس» کاری از حسین توازنی‌زاده هم امروز ساعت ۱۴ و ۱۶، پس از یک هفته اجرا، در خانه‌ای قدیمی به آدرس خیابان انقلاب، بین تقاطع حافظ و میدان فردوسی، روبه‌روی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پلاک 872 به اتمام می‌رسد.

 محوطه تئاترشهر از ساعت ۱۶:۳۰ میزبان نمایش‌های «چهارراه» گلرخ نفیسی، «موسیای آسیایی» کاری از حامد مهریزی‌ زاده از یزد و «کتو» کاری از آندریا نوشاد است. «چای تلخ‌ پهلو» کاری از حامد مهریزی زاده و ستار وزیری یزدی از یزد، ساعت ۱۱ در باغ کتاب اجرا می‌شود. عمارت روبرو نیز  ساعت ۱۶ با نمایش "نادیدنی یا هرطور شما دوست دارید" میزبان مخاطبان است.

همچنین قرار است مراسم اختتامیه سی‌ و ششمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر، فردا ساعت ١٨/٣٠ دقیقه با حضور هنرمندان، پیشکسوتان، خبرنگاران و مدیران تئاتر کشور و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره، این مراسم را محمدرضا شهیدی‌ فر اجرا خواهد کرد و مدیریت مراسم اختتامیه به عهده حسین مسافر آستانه است و سیامک احصایی طراحى و کارگردانى مراسم را به عهده دارد.

امسال جوایز نه‌ گانه جشنواره در چهار بخش مسابقه تئاتر ایران(الف)، مسابقه تئاتر ایران(ب)، «مسابقه تئاتر بین‌ الملل» و «مسابقه تئاتر خارج از صحنه» اهدا می‌ شود. در مراسم امسال آیین بزرگداشت 3 پیشکسوت فرهنگ، تئاتر و ادبیات؛ آقایان احمد دامود، هوشنگ آزادی‌ ور و جمشید خانیان نیز برگزار می شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5608/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو