گوینده قدیمی تلویزیون بعد از مدت ها اجرای برنامه ای را به عهده گرفت

«قاسم افشار» و «تنها تر از هیچ»

«قاسم افشار» و «تنها تر از هیچ»
calendar شنبه 07 بهمن 1396 در 13:02
آینه نیوز: جشنِ امضای مجموعه شعر «تنهاتر از هیچ»، اثرِ ناصر وافی در مجموعه فرهنگی هنری شهر کتاب فرشته با اجرای گوینده ای قدیمی همراه بود.

آینه نیوز: جشنِ امضای مجموعه شعر «تنهاتر از هیچ»، اثرِ ناصر وافی در مجموعه فرهنگی هنری شهر کتاب فرشته با اجرای گوینده ای قدیمی همراه بود. به گزارش خبرآنلاین، روز جمعه ششم بهمن ماه در مراسم رونمایی از مجموعه شعر «تنها تر از هیچ»، چهره ای آشنا برای مخاطبان قدیمی تلویزیون حضور داشت و اجرای این مراسم را «قاسم افشار»؛ گوینده پیشکسوتِ اخبار عهده دار بود.

یکی دیگر از میهمانان این مراسم پروفسور سید حسن امین؛ ادیب، حقوقدان و فیلسوف ایرانی و از اساتید حقوق بین الملل دانشگاه گلاسکو بود که صحبت هایی در زمینه شعر و شعرشناسی و البته ناصر وافی بیان کرد. او با اشاره به این که جان مایه تمامی هنرها زیبایی است گفت: «شعر و ادب یکی از هنرهای هفت گانه به شمار می رود و جان مایه تمامی آنها  زیبایی است. اما به قولِ کانت زیبایی مشمولِ اصل اعتباریت زمانی و مکانی است. اگر به عکس های دوره قاجار نگاه کنیم نوع آرایش و پیرایش زنان در آن عصر کاملا متفاوت با چیزی است که امروز می بینیم. در واقع معیار زیبایی شناسی برای آنها که خود را برای انداختنِ عکس به هفت قلم می آراستند با معیارهای آرایش و پیرایش امروز متفاوت است. در هنرهای دیگر از جمله شعر و ادب نیز به همین صورت است؛ به عنوان مثال اشعار قاآنی که در گذشته زیبا به شمار می رفته امروزِ روز اینگونه نیست و بالعکس اگر اشعار امروزی را برای شاعری چون قاآنی می خواندند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5593/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو