تمدید نمایشگاه «پرویز تناولی» در گالری بوم

تمدید نمایشگاه «پرویز تناولی» در گالری بوم
calendar دوشنبه 02 بهمن 1396 در 16:06
آینه نیوز: نمایشگاه پرویز تناولی و آتلیه نیاوران در گالری بوم تا چهارم اسفند ماه تمدید شد.

آینه نیوز: نمایشگاه پرویز تناولی و آتلیه نیاوران در گالری بوم تا چهارم اسفند ماه تمدید شد.
به گزارش بانی فیلم، این نمایشگاه که به جهت ارائه گزیده ای از مهم ترین مجموعه هایی که تناولی در سراسر عمر هنری خود خلق کرده منحصر به فرد محسوب می شود، با توجه به استقبال شایان توجه مردم تمدید شده است. تناولی با اشاره به خاص بودن این نمایشگاه گفته بود: «غیر از شش اثر، همه این کارها به گنجینه گالری بوم تعلق دارد که در بیست سال گذشته از حراجی های بین المللی خریداری کرده اند، خوشحالم که این مجموعه را به تماشای مردم گذاشته اند.به گالری بوم پیشنهاد کردم چهار شاگرد کارگاهی و دستیارانم هم مرا در این نمایشگاه همراهی کنند. اتفاقا دلم می خواست با حضور این جوان ها، ارتباط استاد و شاگردان و تداوم نسل مجسمه سازی در ایران را نشان دهم، آن هم در گالری بوم که دارای یک تشخص هنری ویژه است و روند حرکتی تثبیت شده ای داشته و نمایشگاه های ممتازی را برگزار کرده است».
۲۱ مجسمه تناولی در گالری بوم، تنوعی جالب توجه از مجموعه های شاخص او را روایت می کنند: در این میان مجسمه های هیچ بیش از دیگر به نمایش خواهند بود؛ غیر از سه مجسمه عشاق هیچ، یادمانی برای هیچ و دیوار هیچ، چهار هیچ ایستاده جلوه گری می کنند. هفت مجسمه از مجموعه شاعر، سه اثر از مجموعه دیوار، دو کار از مجموعه دست و قفس، و دو اثر از مجموعه عشاق، طیفی هیجان انگیز از آثار تناولی ست که در این نمایشگاه به تماشا هستند.
در کنار این آثار یک فیلم درباره دیوار پرسپولیس این استاد مجسمه ساز، به زبان انگلیسی نیز به نمایش است. در کنار استاد، چهار شاگرد ایشان مونا پاد با دو اثر و رامین جمشیدى، هوراد گرجى و علیرضا معصومى با یک اثر در این نمایشگاه حاضر هستند.
این نمایشگاه تا چهارم اسفند ۱۳۹۶، دوشنبه تا جمعه در گالرى بوم به نشانی خیابان ولی عصر، خیابان ارمغان غربی، شماره یازده به تماشاست.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5558/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو