معرفی آثار سومین روز از سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

معرفی آثار سومین روز از سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
calendar شنبه 30 دي 1396 در 10:17
آینه نیوز: امروز شنبه(30 دی ماه)، روز سوم سی‌ و‌ ششمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر، ساعت ۱۰صبح با دو نمایش آف‌ استیج «منزل به منزل» از فرانسه و «ریموت تهران» محصول کمپانی ریمینی پروتکل آغاز می شود که هرکدام تاکنون سه اجرا را پشت سر گذاشته‌ اند.

آینه نیوز: امروز شنبه(30 دی ماه)، روز سوم سی‌ و‌ ششمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر، ساعت ۱۰صبح با دو نمایش آف‌ استیج «منزل به منزل» از فرانسه و «ریموت تهران» محصول کمپانی ریمینی پروتکل آغاز می شود که هرکدام تاکنون سه اجرا را پشت سر گذاشته‌ اند.

معرفی آثار سومین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر

نمایش‌ های صحنه‌ای

به گزارش روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر، در بخش صحنه‌ای دو نمایش "مفیستو"ی مسعود دلخواه در تالار مولوی و "تنهایی پرهیاهو" تولید مشترک ایران و فرانسه به کارگردانی افشین غفاریان، در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، هر دو رٲس ساعت ۱۸، آخرین اجرای خود را در جشنواره خواهند داشت. نمایش مانوس که مشکلات ساکنان کمپ ایرانی‌ها در استرالیاست و زمستان سال گذشته اجرای موفقی را پشت سرگذاشت، امروز در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر، ساعت ۱۶:۳۰ اجرا می‌شود.

نمایش "سوپ بوقلمون" به کارگردانی سینا علی‌پور از بابلسر در تالار سایه این مجموعه اجرا می‌رود. وحید رهبانی هم ساعت ۲۰:۳۰ با نمایش "هنر" در سالن چهارسوی تئاترشهر اجرا دارد. سالن اصلی تئاترشهر امروز هم مانند روز گذشته میزبان اجرایی نخواهد بود. ندا اعتمادی‌کیا، هنرمند آبادانی که سال‌هاست در عرصه تئاتر فعالیت می‌کند هم در تماشاخانه سنگلج، ساعت ۱۶ میزبان مخاطبان است.

"تولد غم‌انگیز پسر آهنی" به کارگردانی رامین سیاردشتی، ساعت ۱۷:۳۰ در سالن انتظامی خانه هنرمندان و نمایش "اتاق ورونیکا" به کارگردانی حسین اکبرپور از مشهد در تالار حافظ، ساعت ۱۷ به صحنه می‌روند.

تمرین-اجرا

در بخش جدید جشنواره، با عنوان try out، مژگان خالقی از اصفهان، با تمرین-اجرای "تو مشغول مردن‌ات بودی" در تئاتر آفتاب واقع در چهارراه جهان کودک، در دو سانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ میزبان علاقمندان به مرحله پیش اجرا خواهد بود.

بخش خارج از صحنه

فرامرز قلیچ‌خانی ساعت ۱۲:۳۰ نمایش "فرار از زندان" را در ایوان انتظار میدان ولیعصر اجرا می‌کند.

"داد درد دارد" کاری از عبید رستمی از سنندج، "آیینه زندگی" فاروق حسن‌پور از مریوان، "چهارراه" گلرخ نفیسی، "موسیای آسیایی" کاری از حامد مهریزی‌زاده از یزد، به ترتیب از ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تئاترشهر اجرا می‌شوند.

"ویروس" سعید خیراللهی از ایلام و "یک سوءتفاهم کوچک" اثر امیر رجب‌پور از رودسر به ترتیب از ساعت ۱۶ در محوطه خانه هنرمندان به اجرا درمی‌آیند.

عمارت روبرو هم با دو نمایش "نادیدنی" اثر بخش کاربردی جشنواره "نادیدنی یا هرطور شما دوست دارید" کاری از جعفر حجازی از ساعت ۱۵ و دو نمایش "بعد از اتفاق" کار پویان باقرزاده و "مرگ قطعی است" کاری از کشور آلمان به کارگردانی آیر کلر، به ترتیب از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان علاقمندان به تئاتر خارج از صحنه است.

بخش فرااجرایی

ورکشاپ جاسم هیندی با موضوع "مفهوم و احمق" و ورکشاپ کمپانی فرانسوی پودینگ با عنوان "کارگاه فضای باز" امروز آخرین جلسه خود را برگزار می‌کنند. علاقمندان به شرکت در این کارگاه‌ها می‌توانند با دبیرخانه جشنواره تماس بگیرند یا به سایت جشنواره به آدرس www.fitf.ir مراجعه کنید.

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر،  به دبیری فرهاد مهندس‌پور، تا ۹ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5516/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو