برگزاری نشست رسانه‌ ای دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

برگزاری نشست رسانه‌ ای دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
calendar سه شنبه 19 دي 1396 در 13:19
آینه نیوز: نشست رسانه‌ای دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر صبح امروز سه شنبه ۱۹ دی با حضور مجتبی آقایی دبیر کل و جمشید حقیقت شناس دبیر هنری جشنواره در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

آینه نیوز: نشست رسانه‌ ای دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر صبح امروز سه شنبه ۱۹ دی با حضور مجتبی آقایی دبیر کل و جمشید حقیقت شناس دبیر هنری جشنواره در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

مجتبی آقایی دبیر کل جشنواره دهمین هنرهای تجسمی فجر در سخنانی گفت: گله مندی بزرگ من و جامعه تجسمی بحث نبود مکان مناسب برای عرضه آثار هنرهای تجسمی است. متاسفانه امروز در شرایطی هستیم که با داشتن سرمایه‌های بزرگ در حوزه تجسمی نمی توانیم کلیات آثار را به نمایش در آوریم و مجبوریم خیلی از آثار را کنار بگذاریم. وی افزود: در جشنواره دهم هنرهای تجسمی فجر هر روز به یک استان تخصیص داده شده تا با دعوت از مهمانان و هنرمندان، این افراد آثار استان خود را به نمایش بگذارند و امسال به نوعی ۲۶ جشنواره تجسمی در گوشه گوشه کشور خواهیم داشت. دبیر دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اشاره کرد: امسال در کنار بخش بین الملل به استان های کشور نگاه ویژه داشته‌ایم تا هنرمندان تمام ایران حضور  گسترده‌ای در جشنواره داشته باشند.

در ادامه نشست حقیقت شناس نیز گفت: به دلیل برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر در تعطیلات زمستانی دیگر کشورها، از حضور گسترده هنرمندان خارجی محروم هستیم و این موضوع باعث شده است که جشنواره از اعتبار کمتری در دنیا برخوردار باشد. دبیر هنری جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین تاکید کرد: بحث بیمه یکی از بزرگترین مشکلات برای حضور آثار برجسته خارجی است. وی با اشاره به اینکه ۹۱ اثر از بین ۱۰۶۵۰ اثر در مرحله  فراخوان انتخاب شده است، افزود: در بخش مفاخر هنرهای تجسمی از هر هنرمند یک اثر در موزه فلسطین به نمایش در خواهد آمد.

حقیقت شناس با اشاره به اینکه از جشنواره هشتم قرار بر این شد تا مردم را در کنار جشنواره هنرهای تجسمی داشته باشیم، عنوان کرد: با تغییر نام جشنواره هنرهای تجسمی به جشنواره هنر می‌توانیم مخاطبان عام را نیز در کنار خود داشته باشیم.

مجتبی آقایی در ادامه نشست عنوان کرد: در حوزه هنرهای تجسمی مکانی به نام خانه هنرهای تجسمی نداریم و ایجاد مکانی برای هنرهای تجسمی جزو ضروری ترین کارهاست که امیدواریم این امر محقق شود. وی اضافه کرد: به مناسبت ورود به یازدهمین سال جشنواره امیدواریم امسال فتح بابی شود تا در طول سال دبیرخانه فعال داشته باشیم و جشنواره با هدفمندی بیشتری دنبال شود.

جمشید حقیقت شناس در ادامه بحث های مجتبی آقایی توضیح داد: بحث مکان برای جشنواره هنرهای تجسمی بسیار مهم‌ است. ما کاخ جشنواره نداریم و نداشتن مکان یکی از آسیب‌های بزرگ برای هنرهای تجسمی است. بخش خصوصی در این زمینه فعالیت داشته اما کافی نبوده و بایستی عزم جدی برای ایجاد مکان جشنواره داشته باشیم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5414/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو