در پی عدم انتخاب فیلم «اردک لی» از جشنواره فیلم فجر؛

انتقاد فیلمساز قدیمی به «دولت روحانی» و «سازمان سینمایی»

انتقاد فیلمساز قدیمی به «دولت روحانی» و «سازمان سینمایی»
calendar شنبه 16 دي 1396 در 17:16
آینه نیوز: کارگردان قدیمی سینمای ایران درباره عدم انتخاب فیلمش در جشنواره فجر امسال گفت: من می دانم که «اردک لی» راه خود را باز می کند چون من دغدغه فرهنگی داشتم و به رفتار مدرسان ایراد عمیق دارم. «اردک لی» در پی بیان همین مساله است اما در اینجا روی سخن من با آقای روحانی است که در شعار و عمل متفاوت عمل می کند.

آینه نیوز: بهروز غریب پور در نشست فیلم سینمایی «اردک لی» به شرایط جشنواره فیلم فجر و نوع نگاهی که در سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد، انتقاد کرد.

به گزارش مهر، کارگردان قدیمی سینمای ایران درباره عدم انتخاب فیلمش در جشنواره فجر امسال گفت: من می دانم که «اردک لی» راه خود را باز می کند چون من دغدغه فرهنگی داشتم و به رفتار مدرسان ایراد عمیق دارم. «اردک لی» در پی بیان همین مساله است اما در اینجا روی سخن من با آقای روحانی است که در شعار و عمل متفاوت عمل می کند. چطور شد در دوره جنتی و صالحی امیری جشنواره ضد ارزش بود اما حالا یک موضوع ارزشی است. من حاضرم درباره این موضوع با دوستان مناظره کنم.

غریب پور با بیان اینکه برخی از فیلم ها هنوز آماده نشده اند، اظهار کرد: من می دانم که برخی از فیلم ها هنوز به طور کامل آماده نشده اند حتی برخی از فیلمسازان تنها چند سکانس از اثر خود را به هیات انتخاب ارایه داده اند و همان فیلم ها در جشنواره پذیرفته شدند. در چنین شرایطی مسئولان، آیین نامه جشنواره را کجا قایم کردند؟

وی تصریح کرد: من ۲ سال مدیر کاخ جشنواره بودم و می دانم که بسیاری از فیلم ها در نیم ساعت مانده به نمایش صداگذاری ناقصی داشتند. آیا نباید این مسایل حل شود؟ پس فیلم ما که به طور کامل به هیات انتخاب ارایه شده بود چرا حذف شد.

غریب پور ادامه داد: دوستان حتی دلایل رد شدن این فیلم را به ما نگفتند اما من توقع داشتم برای مثال پوران درخشنده به من زنگ می زد و می گفت که فیلم شما به این دلایل رد شده است. حداقل به احترام ریش سفید من به من می گفتند که فیلمت خوب نیست.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5393/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو