«مرغان اینروزی» در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر به پرواز درمی آیند

«مرغان اینروزی» در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر به پرواز درمی آیند
calendar چهارشنبه 13 دي 1396 در 12:38
آینه نیوز: نمایش «مرغان اینروزی» بر اساس منطق الطیر عطار نیشابوری به کارگردانی هادی کمالی مقدم و به شکل کاروانی در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

آینه نیوز: نمایش «مرغان اینروزی» بر اساس منطق الطیر عطار نیشابوری به کارگردانی هادی کمالی مقدم و به شکل کاروانی در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

هادی کمالی مقدم کارگردان و بازیگر که پیش از این تجربه اجرای آثار نمایشی در خارج از فضاهای متعارف تئاتر را در کارنامه کاریش دارد درباره جدیدترین تجربه کارگردانی خود به خبرنگار مهر گفت: به همراه مینا بزرگمهر و بر اساس منطق الطیر عطار نیشابوری نمایشنامه «مرغان اینروزی» را نوشتیم. کارگردانی این اثر بر عهده من است و مینا بزرگمهر نیز علاوه بر بازی و طراحی لباس، کارگردانی هنری نمایش را هم عهده دار است.

وی درباره وضعیت اجرای «مرغان اینروزی» افزود: این نمایش قرار است در بخش آف استیج سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا شود و پس از آن تصمیم داریم در اواخر فصل بهار یا اوایل فصل تابستان سال ۹۷، اجرای عمومی این اثر را در فضایی مناسب داشته باشیم.

کمالی مقدم با بیان اینکه نمایش «مرغان اینروزی» به شکل کاروانی اجرا می شود، درباره شکل اجرای این اثر نمایشی توضیح داد: در این اجرا، تماشاگر وارد فضا شده و با گروه همراه می شود. در واقع روند اجرا به مانند یک سفر است و مخاطب نیز سفر خود را در این اجرا دارد. «مرغان اینروزی» بر اساس فضاهای پیرامون تالار وحدت طراحی شده و ما کار را از کارگاه دکور تالار وحدت شروع می کنیم و وارد پارکینگ تالار می شویم. از آنجا وارد حیاط تالار، سپس به سمت حوض حرکت می کنیم و پس از آن وارد لابی اول، راه پله ها و لابی دوم تالار وحدت خواهیم شد و بخش های مختلف نمایش را اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ساعت اجرای نمایش ساعت ۱۵ خواهد بود، گفت: دلیل اینکه این ساعت را برای اجرای نمایش انتخاب کردیم این است که می خواهیم از نور روز هم استفاده کنیم و در عین حال با اجراهای تالار وحدت و تالار حافظ نیز تداخل نداشته باشیم.

کارگردان «مرغان اینروزی» در پایان یادآور شد: ما حدود ۲ ماه است که مشغول تمرین این نمایش هستیم و سعی کردیم برای اجرا در جشنواره، از تجهیزات خاص و زیادی استفاده نکنیم و نمایش به شکلی ساده اجرا شود ولی در اجرای عمومی که سال ۹۷ خواهد بود، از تمامی امکانات مدنظر استفاده خواهیم کرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5378/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو